Mindezek mellett arra is kíváncsi lennék, miért hallgatott egy a pap, akkor amikor keresztényekre támadtak Nyugat-Európában? Miért hallgatott, amikor keresztény jelképeket gyaláztak? Miért hallgatott, amikor az általa úgy tűnik szentként tisztelt liberálisok minden értékből gúnyt űztek? Miért hallgatott a gyalázatos párizsi olimpiai megnyitó után? Miért hallgat a genderpropaganda keresztényellenes nyomulása miatt? A kérdéseket persze vég nélkül lehetnek sorolni, de válasz úgysem fog érkezni….
Hofher azt a keresztény behódolást képviseli, aminek a vége a teljes keresztény egyház, és magának a kereszténységnek a megszűnése lesz. Aki nem képes kiállni a saját értékei mellett a saját hazájában az, hogy lesz erre képes a világ más országaiban, ahol esetleg üldözik is a keresztényeket? Vagy lehet, hogy igazából ő nem képvisel semmilyen értéket…
Szégyen, hogy a keresztény egyházakon belül mára ilyen erős lett a behódolás nézete, főleg annak európai részén. A jezsuita pap megnyílvánulása pontos látlelete annak, hogy miért vesztette el teljesen a kereszténység a talajt Európában, főleg annak nyugati részén. Ha Hofher világlátása általános lesz a katolikus és más keresztény egyházakon belül, akkor annak teljes keresztény megsemmisülés lesz a vége! Itt az idő, hogy kiálljunk a teljes behódolással szemben, és igenis vállaljuk: a keresztnek a Gellérthegyen van a helye!”