Sok fiatal szavazó email-szavazatát azért nem tudták elfogadni az Egyesült Államokban, mert nem tudnak kézzel írni
Nem tudták aláírni a levélben leadott szavazatukat.
A háztartások több mint kilencven százalékában van mobil, országszerte több ezer nyilvános telefont tartanak fent a szolgáltatók.
Nyitókép: Getty Images
A 2020-as évek elejére az emberek döntő többsége már rendelkezik mobiltelefonnal, a KSH 2024-es első negyedéves adatai szerint pedig száz lakosra csaknem 150 mobiltelefon-előfizetés jut. Mindezek ellenére
a jogszabályok szerint az adott területen kijelölt egyetemes szolgáltatóknak kötelező minden településen háromezer lakosonként legalább egy darab, háromezer főnél kisebb lélekszámú település esetében településenként legalább egy darab nyilvános telefonállomást működtetni
Továbbá ezen nyilvános telefonállomások legalább három százalékát kötelező hallás vagy mozgáskorlátozottak által is használható módon kialakítani. Az egyetemes szolgáltató a kötelezettségen felül, üzleti alapon még tetszőleges számú nyilvános telefonállomást üzemeltethet.
Az ügyben a Magyar Nemzet kérdezte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságot, és azt szerették volna megtudni, hogy az elmúlt évben hány telefonhívást kezdeményeztek nyilvános fülkékből.
A szervezet közölte, az NMHH rendeletében foglalt, a vizsgálat lefolytatásához feltétlenül szükséges adatszolgáltatás a 2021–2023. évekre vonatkozóan még nem zárult le.
Tavaly Terézváros polgármestere, Soproni Tamás szerint ugyanis a készülékekből indokolatlanul sokat tartanak fent az általa vezetett kerületben.
„A telefonfülkék felszámolása érdekében leveleztünk a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósággal is, akik meghatározhatják, hogy mennyi telefonfülkét kötelező fenntartani egy településen.
Az egy kilométer hosszú Teréz körúton százméterenként áll egy ilyen bódé – ez a szám a fülkék állapotától függetlenül is teljesen indokolatlan”
– írta Soproni.
A terézvárosi polgármester Facebook posztját itt nézheti meg: