Mint ismeretes, Schiffer András volt LMP-elnök a Mandinernek adott eheti interjújában kijelentette: „a kabinet történelmi bűnének” tartja, hogy „elszalasztotta a 2020-as helyzetet arra, hogy három elvesztegetett évtized után elkezdje újjáépíteni a hazai termelőkapacitást, vagyis a helyi gazdaságot. Valójában ez a szuverenitás garanciája, nem pedig az, hogy a saját nemzetgazdaságunkat kitesszük a geopolitikai rulettasztalra” – nyilatkozta az egykori országgyűlési képviselő.
Szijjártó Péter válaszát alább, változtatások nélkül közöljük:
„Schiffer Andrással korábban képviselőtársak voltunk. Tisztelem őt, mindig korrekt volt a kapcsolatunk, még úgy is, hogy sok mindenről mást gondoltunk, gondolunk.
A Mandinerben megjelent interjúját olvasva megakadt a szemem a 2020 utáni magyar gazdaságpolitika bírálatán, ami azért lepett meg, mert
Schiffer Andrást nem úgy ismerem, mint aki vitába száll a tényekkel. Most azonban mégis ez történt,
ezért tisztelettel szeretném felhívni a figyelmet az alábbiakra.
A koronavírus kitörése kapcsán gyorsan világossá vált mindenki számára, hogy a világjárvány komoly világgazdasági sokkot is okozott: tömeges munkanélküliségről, gyárbezárásokról érkeztek a hírek az egész világból.
Magyarországon a baloldali ellenzék ekkor a korábbi, kudarcot vallott, segélyalapú gazdaságpolitikához való visszatérést szorgalmazta. Mi azonban nem engedtünk ennek a nyomásnak és úgy döntöttünk, hogy a munkanélküliség helyett a munkanélküliség megelőzését finanszírozzuk.
Ezért hazánk gazdaságtörténetének egy legnagyobb beruházás-ösztönzési programját indítottuk el: azt ajánlottunk a magyarországi vállalatoknak, hogy ha beruháznak, akkor annak felét kifizetjük, feltéve, ha nem bocsátanak el senkit, hiszen tudtuk, hogy a világgazdaság egyszer úgyis magához tér majd, s akkor majd megint kellenek a kapacitások, amiket máshol leépítettek. Így elindítottuk a Versenyképesség-növelő Támogatási Programot, amelynek keretében 852 magyar vállalat 438 milliárd forintnyi beruházását 185 milliárd forinttal támogattuk.
Ezzel több mint 102.000 munkahelyet őriztünk meg, s azon nagyon kevés ország közé kerültünk, ahol a COVID után többen dolgoztak, mint előtte.
Ugyanezt a metódust alkalmaztuk a háború nyomán kitört energiaválság közepette: Gyármentő Programot indítottunk, melynek jegyében 125 magyar vállalat 322 milliárd forintnyi energiabiztonsági beruházása valósul meg a kormány 127 milliárd forintnyi támogatásával, hozzájárulva több mint 54.000 munkahely megőrzéséhez.
Mi tehát mindig a magyar vállalatok oldalán állunk, s ez így lesz a jövőben is.”
A Schiffer Andrással készült teljes interjút ide kattintva tudja elolvasni.