Nem igaz, hogy Magyarország lett az Unió legszegényebb országa, sőt, már a középmezőnyben járunk

2024. július 03. 11:58

Tételesen cáfolták a mostanában megjelenő rémhíreket.

2024. július 03. 11:58

Nyitókép: A szakértő szerint egyre jobban áll a magyar gazdaság az uniós versenyben. Fotó: Frank Hoermann/Sven Simon/dpa Picture-Alliance via AFP.

Több elemzés látott napvilágot, amelyek szerint Magyarország az Európai Unió legszegényebb országa lett, de olyan is, amely állítja, itthon a szülők harmada nem eszik eleget, hogy a gyermekeinek enni tudjon adni. Suppan Gergely a Nemzetgazdasági Minisztérium vezető közgazdásza tételesen cáfolta az Indexnek a riadalmat keltő adatokat. Mint elmondta, a valóság az, hogy 

a hazai háztartások nettó pénzügyi vagyona elérte a GDP 106,7 százalékát, ezzel pedig az unió középmezőnyében foglal helyet Magyarország. 

Tizenhárom országot előz meg a listán a magyar gazdaság, köztük Szlovákiát és Romániát is. A szlovákoknál 44, a románoknál 59,8 százalék volt ez a mutató. 
 

Ezt is ajánljuk a témában

Suppa Gergely hivatalos statisztikákkal támasztotta alá a kósza hírek cáfolatát. 
Fotó: Pixabay


A vezető közgazdász azt is elmondta, az Eurostat szerint Magyarországon a lakosság 19,7 százaléka volt kitéve a szegénység kockázatának, amivel hazánkban népességarányosan a tizenharmadik legalacsonyabb a szegények száma, míg az unió tizennégy országban magasabb. Kiemelte az uniós átlag 21,4 százalék, 

a mostanában sokat emlegetett Romániában az emberek 32 százaléka van kitéve az elszegényedésnek, szemben a 19,7 százalékos magyar mutatóval. 

Azt is hozzá tette, Magyarországon 2010-hez képest minimum 1,2 millióval csökkent a szegények száma, mindez pedig az Orbán-kormány sikeres gazdasági intézkedéseinek köszönhető. Suppan azt is közölte, a nettó bérek több mint háromszorosan, a reálbérek pedig 70 százalékkal haladják meg a 2010-es szintet, ami az uión belül a 4. legnagyobb növekedés. A Nemzetgazdasági Minisztérium vezető közgazdásza szerint a minimálbérek kiemelkedő növekedése, a kormány családtámogatási programja, a gyermekek utáni adókedvezmények, az otthonteremtési támogatások is hozzájárultak a kiváló statisztikához. Szerinte 2030-ra Magyarországnak elérheti az Európai Unió fejlettségi szintjének 90 százalékát. 

Ezt is ajánljuk a témában

 

Összesen 253 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
cccbasatu
2024. július 20. 17:58
Majd beszartok úgy erőlködtök hogy a tényeket mi szerint toprongyosak vagyunk cáfoljátok.Van honi gazdaság kilehet jelenteni hogy nyomokba,azaz annyi mint maci sajtba a brummogás.Arra büszkélkedtek hogy néhány nyugati és keleti cég itt gyárt valamit ,vagy ugyan ezek logisztikai központokat működtetnek itt.Vagy arra hogy néhány nagy ellátó cég üzletei itt árusít élelmiszereket és egyebeket.Szóval nagyítóval kell keresni olyan termékeket amit itt hazai anyagokból egészében mi gyártunk.Szóval az idegen cégek akik itt működnek gyakorlatilag csak a bérterheket folyósítják az államkasszába és a hasznuk döntő hányadát kiviszik és nem itt hasznosítják.Nos ha valami balhé történik ezek a cégek sátrat bontanak és elmennek máshová ahol nagyobb hasznot tudnak produkálni.Hazánk gyakorlatilag az unió piaca és fogyasztója.Egyébként nem fizet az EU nekünk egy petákot sem mert Orbán ostobaságai miatt nincs EU támogatás.Bedőlt az állami EÜ,bedőlt az állami Oktatás és az építő ipar és a légi közlekedés.
MaBaker
2024. július 04. 11:26
Mégis mi értelme van 2024-ben 2010-hez hasonlítani a gazdaság állapotát?! Esetleg térségbeli szomszédaink 2010 óta bekövetkezett fejlődésével lenne hasznos összevetni. Abból kiderülne, hogy nagyjából tartottuk a lépést a lengyelekkel és a szlovákokkal (ők mondjuk betliztek egyet az utóbbi pár évben), a gyurcsányi rombolást viszont egyik esetben sem tudtuk ledolgozni. A románok viszont 2x-3x akkorát ugrottak 2010 óta mint mi. Így jöhetett létre az az állapot, hogy senkihez képest nem állunk valami faszán. Azzal példálózni meg, hogy mit halmozott fel a lakosság az előző évekig bezárólag, semmit a világon nem mond el a gazdaság és a bérek aktuális helyzetéről.
files32
2024. július 04. 06:11
A fene SE gondolta 14 évvel ezelőtt, hogy a románokkal és a bolgárokkal versenyzünk majd az utolsó három helyért. Amikor már kitettük az indexet az osztrákok mögött elfogyott a benzin vagy ellopták.
B_kanya
2024. július 03. 23:40
leonardodicarpaccio 2024. július 03. 17:57 ""A magyar háztartások májusban bő 90 milliárd forinttal több hitelt vettek fel, mint amennyit törlesztettek, így a teljes tartozásuk a hónap végére meghaladta a 10 440 milliárd forintot" Az a 2010 közepi, 12 billió feletti, kb felerészben deviza-alapú tartozás állományhoz képest egész baráti a bértömeg (foglalkoztatottak * átlagbér) változása fényében.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!