Sokat kellett várni rá, de most bekövetkezik: eltűnik a határ Erdély felé
Ártánd Borssal együtt mindig is Nagyvárad vonzáskörzetéhez tartozott, ám jött a trianoni békediktátum és a mesterséges határok.
A volt MSZP-s országgyűlési képviselő elmondta, az atomerőmű jó kezekben van.
Nyitókép: MTI Fotó: Soós Lajos
Paks új polgármestere, aki a Deák Ferenc Egyesület színeiben nyerte el a pozíciót, a HVG-nek adott interjújában kijelentette, nincs mitől félni, hiszen a város és az atomerőmű is jó kezekben van.
Az atomerőmű a paksi identitás része, lekörözve a halászlét, és az innen származó siller bort is. Van egy vállalkozó, aki atomcitys pólókat, dzsekiket gyárt, amiket a helyiek büszkén hordanak”
– jelentette ki Heringes Anita.
A politikus szerint a város sem fél a bővítéstől, mert ez munkahelyeket és fejlődést hoz majd: „Miért félnénk attól, amit a szomszédunk, a szüleink, a barátaink üzemeltetnek. Tudjuk, hogy jó kezekben vagyunk. A bővítéstől sem fél a város, hiszen az a cél, hogy évtizedek múlva is legyen itt munka, és virágozzon a város. Kevés ilyen munkahely van ma már, ahova egy mérnök belép az egyetem után, és ha jól végzi a munkáját, onnan mehet nyugdíjba. Ez nyugalmat, biztonságot ad.”
Heringes Anita konzervatív családból származik, de édesapja nyitottsága révén megismerkedett minden párttal, végül
az MSZP-t választotta és lépett be annak ifjúsági szervezetébe.
2006-ban önkormányzati képviselő-jelölt volt, majd országgyűlési képviselő lett. Szavai szerint a pártpolitikát a városon kívül hagyja, csapatában különböző politikai nézetű emberek dolgoznak együtt Paks fejlődéséért. Fontosnak tartja, hogy a város érdekeit képviselje, úgy véli, hogy a városnak járó többletforrásokat ki kell lobbizni, hogy az infrastrukturális fejlesztések és a lakásépítések megvalósulhassanak. A politikus elkötelezett Paks fejlődése és a helyiek érdekeinek képviselete mellett, és bízik benne, hogy vezetésével a város virágozni fog.