Kabaré: Magyar Péter egy sima rádiót nézhetett internetblokkolónak
Hiába kezdett konteózásba a baloldal messiásává avanzsált politikus.
Horváth József szerint azt, hogy 2000 ember dolgozzon egyetlen célszemélyre, még az amerikai vagy orosz titkosszolgálat sem engedheti meg magának.
Nyitókép: Földházi Árpád/Mandiner
Ahogy a Mandineren is beszámoltunk, nemrég egy olyan posztot tett közzé közösségi oldalán Magyar Péter, amelyben közölte: „A titkosszolgálat elkezdte blokkolni a az internetet és a mobilelérést a TISZA Párt országjárásának helyszínein”. Továbbá felszólította Pintér Sándort és Rogán Antalt, hogy „ne korlátozzák az internet szabadságát, valamint a szabad véleménynyilvánítást”.
Magyar két férfi fotóját is megosztotta, akik szerinte civil ruhás rendőrök voltak, és internetblokkolók voltak náluk. Egy másik esetben pedig – ahogy arról elsőként írtunk – a lengyel liberális Rzeczpospolita lapnak adott interjújában arról értekezett,
hogy „kétezer ügynököt állítottak rá”, hogy a mozgását figyeljék.
Ezt is ajánljuk a témában
Hiába kezdett konteózásba a baloldal messiásává avanzsált politikus.
Időközben kiderült Magyar Péter sztorijával kapcsolatban, hogy az általa emlegetett jelzavarók egyáltalán nem úgy néznek ki, és nagyobbak is a valóságban, mint a képen látható eszközök. Egy olyan erősségű eszköz ugyanis, amely képes lett volna valóban megzavarni az internetelérést ekkora körben jellemzően nem egy kézi, akkumulátorral működő eszköz.
a fotón látható eszköz valójában nem más, mint egy egyszerű szolgálati rádiótelefon.
Magyar kijelentéseire a rendőrség is reagált: „A rendőrség munkatársai nem blokkolták az internetet és a mobilhálózat elérhetőségét a szóban forgó gyűlésen/gyűléseken, és ilyenről nincs is tudomásunk. A közösségi oldalakon közzétett – nehezen azonosítható – fényképfelvételeken minden valószínűség szerint egy szolgálati (EDR) rádiókészülék látható, olyan, amilyet a rendőrök – így a gyűlés biztosításába beosztott munkatársaink is – használnak” – fogalmaztak a Telexnek.
Ezt is ajánljuk a témában
A nagy mesemondó Magyar Péter egy hajdúnánási rendőrt nézett titkosszolgának és a rendőri rádiókészülékre mondta azt, hogy internetblokkoló.
Lapunk megkereste Horváth Józsefet, az Alapjogokért Központ biztonságpolitikai szakértőjét, hogy segítsen nekünk Magyar elméleteinek nyomába eredni.
„Ha vicces kedvemben lennék, először biztosan azt mondanám, amit Bástya elvtárs: »szerénység, Virág elvtárs, szerénység!«
Azt, hogy a titkosszolgálatok 2000 embere dolgozzon egyetlen célszemélyre, még az amerikai vagy az orosz titkosszolgálatok sem engedhetik meg maguknak”
– mondja lapunknak a szakértő, majd viccelődve megjegyzi: „még James Bond ellen sem dolgozik kétezer ellenséges ügynök”.
Horváth József szerint ez egy olyanfajta képtelenség, ami azt jelentené, hogy Magyarországon felhagynak mindenféle más – a nemzetbiztonsági törvény szerint kötelező – munkával, és csak egy dologra koncentrálnak, ez esetben Magyar Péterre. „Ez egészen egyszerűen fizikai képtelenség és lehetetlen. A legveszélyesebb emberrel szemben is, hogyha valakit figyelni akar a titkosszolgálat, akkor néhány tucat emberrel megoldja. Ez egy szakmai képtelenség” – teszi hozzá.
Horváth József szerint azt, hogy technikailag mire képes – vagy mit tud blokkolni és mit nem – egy szolgálat, az emberek hajlamosak kiszínezni és felnagyítani, gyakran olyan dolgokat is belelátnak helyzetekbe, amelyek csak a fantázia világában léteznek.
A szakértő úgy véli: annyi történhetett csupán, hogy valószínűleg túlterhelődött a helyi hálózat.
„Számos más alkalommal előfordult már, hogy ilyen eseményekről mindenki egyszerre tudósít – labdarúgó mérkőzésektől kezdve, a nagyobb koncerteken át a nyári fesztiválokig, időről időre előfordulnak ilyen helyzetek. Az, hogy célzottan csak valakinek a mobilját vagy az internetjét blokkolják, egyelőre még csak a fantázia világa” – fogalmaz a szakember.
Horváth József a Magyar Péter fotóján szereplő civil ruhás rendőr kapcsán kihangsúlyozta:
Ne keverjük össze a rendőrséget és a titkosszolgálatokat!
Az a civil ruhás rendőr valószínűleg egy bűnügyi nyomozó volt.”
A biztonságpolitikai szakértő szerint normális, ha civil ruhás rendőrök adott esetben egy ilyen rendezvényen szolgálatot teljesítenek, ha kéri őket a szervező. Mint mondja: akár egyenruhások, akár civil ruhás rendőrök is jelen lehetnek ilyenkor, hogy kiszűrjék például a zsebtolvajokat vagy a provokátorokat egy ekkora tömegben. „Közös érdek, hogy az efféle rendezvények békében menjenek le” – szögezi le.
Ezt is ajánljuk a témában
Orbán Magyarországa maffiaállam, Trump nem is szereti, nem voltam a rezsim embere – pikáns interjút adott a lengyel Rzeczpospolitának a politikus.
Horváth József szerint nyilvánvaló, hogy sokszor sokan szeretik a titkosszolgálatokat „a gonosz birodalmaként feltüntetni, noha a magyar titkosszolgálatok nagyon szigorú EU- és NATO-szabványok szerinti törvényi szabályozás alapján dolgoznak a magyar emberek érdekében”.
Ráadásul – mint fogalmaz – a szolgálatoknak általában annyi munkájuk van, hogy azokhoz képest egy ilyenfajta történet kitalálása, egyenesen sértő a szolgálatok számára.
Ez az egész egy vicc kategória, hiszen nem Oszama bin Ladenről vagy James Bondról beszélünk”
– húzza alá.