Szívünk parancsa a haza megvédése
Sem a XIX. századi, sem a XX. századi hősök áldozata nem volt hiábavaló.
Karácsony Gergely és a város vezetői nem látják, hogy itt valami nem stimmel?
Kép forrása: Schöning/Getty Images
„Változást Budapesten!
Miért nincs pénze a Fővárosnak⁉️ Emlékezzünk a következő három tényre:
1. Tarlós István 200 milliárd forint tartalékkal adta át a várost,
2. a Lánchíd felújítása drágult 5 milliárd forinttal,
3. beazonosíthatóan készpénzben felvett két személy 1,34 milliárd forintot, ami a Lánchíd kivitelezésével összefüggésbe hozható a KEHI szerint.
Karácsony Gergely és a város vezetői nem látják, hogy itt valami nem stimmel? Jobb vezető kell a városnak!
Hajrá Budapest! Hajrá Szentkirályi Alexandra!
Nagyságrendileg vizsgáljuk meg Budapesttel kapcsolatos három összeget!Tarlós István átadott 200 milliárd Ft-ot 2019.10.17-én (160 milliárd Ft értékpapírt és 40 milliárd Ft készpénzt), ami több volt akkor, mint a teljes éves iparűzési adóbevétel + az államtól kapott működési támogatás összege, illetve megközelítette a teljes éves költségvetési bevételt. Részletek az Indexnek adott interjújában is olvashatók.
A Lánchíd felújítását a Tarlós István által 2019-ben a választások előtt lefolytatott közbeszerzés nyertese 21,8 milliárd forinttért végezte volna el, majd Karácsony ezt a beszerzést érvénytelenítette, s az új közbeszerzés nyertese már 26,8 milliárd forinttért, azaz 5 milliárddal többért vállata a munkát, ami időközben nemcsak 23%-kal drágult, de a szakmai tartalma is kisebb lett, azaz kevesebb munkát kellett elvégezni több pénzért. Összehasonlításképp látnunk kell, hogy az 5 milliárd forintos drágulás mértéke épp fele a Főváros 2019. évi szolidaritási hozzájárulás fizetési kötelezettségének. Részletek a Magyar Nemzetben...
A KEHI megállapította, hogy a kivitelező már a közbeszerzési eljárás közben átutalt egy köztes cégnek 1,54 milliárd Ft-ot, majd a kivitelezési szerződés megkötése után további 1,3 milliárd Ft-ot, amely cég aztán tovább utalt 1,51 milliárd Ft-ot két ügyvéd ügyvédi letéti számlájára, ebből beazonosítható 1,34 milliárd Ft készpénzfelvétel, több, mint 3500 havi nettó átlagkereset, 2023. évi 380 ezer Ft/hóval számolva. Részletek a Magyar Nemzetben és itt.
Szentkirályi Alexandra a programjában ezért szerepelteti külön pontként, hogy a városházi korrupciót és a pazarló budapesti bürokráciát fel kell számolni. Szentkirályi Alexandra tervei szerint felállít a fővárosban egy pénzügyi ellenőrző szervet, s véget vet a luxuskifizető-helyeknek és felszámolja a felesleges tanácsadói állásokat.
Igen! Változást Budapesten! Jó vezető kell a fővárosnak! Számoljuk fel a városházi korrupciót és mentesítsük a pazarló vezetőktől a várost!”