A frakcióvezető szerint a médiának is meg kell fontolnia, hogy hagyja-e, hogy arctalan, névtelen uszító kommentelők lepjék el a felületeiket. Példaként említette, hogy szerinte a Telex teret ad a gyűlöletkeltő kommentelőknek, és sok baloldali online újság nem törli az emberi méltóságot sértő, életellenes kommenteket. „ A Telexet nem kell félteni, ha egy kis gyűlöletkeltésről van szó” – fogalmazott.Kocsis Máté úgy véli, hogy büntetőjogi felelősségre kellene vonni azokat, akik uszító kommenteket írnak. Hangsúlyozta, hogy ez az a határ, amikor be kell avatkozni.