Egyszerűbb átkeresztelni a gazt és már nem is probléma: több mint két éve velünk élnek a méhlegelők
Nem gaz, méhlegelő! - ilyen táblákkal találkozni Budapest több pontján, ahol így próbálják bizonygatni, nem véletlen nincs lekaszálva a gaz.
Ki nem találná, mire használják a fura nevű szerkezetet.
Banánkeverőkre költött el 90 millió forintot Budapest – szúrta ki az Index. Ugyan a méhlegelők, rovarhotelek, bezárt közvécék, rakparti kaspók és a negyven főpolgármesteri tanácsadó fővárosában már gyanakodva kapjuk fel a fejünket minden furán hangzó tétel hallatán, amit a városháza beszerez, a banánkeverők kivételesen nem sorolható ide teljes mértékben.
Ezt is ajánljuk a témában
Nem gaz, méhlegelő! - ilyen táblákkal találkozni Budapest több pontján, ahol így próbálják bizonygatni, nem véletlen nincs lekaszálva a gaz.
A banánkeverő ugyanis nem más – mutat rá az Index –, mint diplomatikus elnevezése a szennyvízkeverőnek.
Ez a szerkezet biztosítja a szennyvíztelepeken az ülepítéskor a folyamatos folyadékáramlást. A hasonlat egyébként kifejezetten találó és mégiscsak kulturált megnevezést enged, hiszen sokkal jobban néz ki a közbeszerzésekben így, mintha ürülékkeverőként kerülne feltüntetésre – fogalmaz a portál.
Az Index által idézett beszámoló szerint a Városüzemeltetési Főosztály adásvételi szerződést kötött a Grundfos Hungária Kft-vel banánkeverők és hozzájuk tartozó tartószerkezet beszerzésére. Mindezért Budapest 89 millió 830 ezer forintot fizetett.