Derék munka volt: levezette Konok, hogy a Fidesz „tragikus” eredményt ért el a dombóvári időközin (VIDEÓ)
Hont András meg úgy vélte, a Tisza-csodában hívő lapok, véleményvezérek „reményt árulnak, önmagukat hülyítik körbe”.
A tények és a számok azt bizonyítják, hogy ismét csak egy balos hisztériakeltés történt.
Békemenet After Kibeszélő június elsején 18 órakor a Scruton V.P.-ben! Hallgassa meg Ön is a Mandiner All Stars beszélgetését, mely során Bayer Zsolt, Mráz Ágoston Sámuel és Horváth József elemzi a Békemenet történéseit a Mandiner munkatársaival, Kacsoh Dániellel és Pócza Istvánnal. Regisztráljon most az alábbi linken: https://forms.gle/5nJsK1aRNgGX4MHdA
Nyitókép: Várkapitányság Nzrt / MTI
Több száz – a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Idősek Otthonába bejelentett – venezuelai menekült szavazhat az I. kerületben a Fideszre, aggódtak az elmúlt napokban a baloldali jelöltek – ám mindez nem igaz!
A számok azt mutatják, hogy a kormányellenes médiában megjelent hír csupán hisztériakeltés volt.
A tények a következők.
Budapest I. kerületének 4. szavazókörében – amelyben a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Idősek Otthona található – a választópolgárok száma március 13-án 1469, április 1-jén1477, május 1-jén 1487, míg május 30-án 1473 fő volt (ebből 1401 lakos a szavazókörben, 72-en pedig mozgóurnával kíván szavazni), vagyis az önkormányzati választások kitűzése óta
semmilyen érdemi változás nem történt az I. kerületben a lakosságszámot illetően.
A Máltai Szeretetszolgálat jelezte, hogy csupán egy olyan adminisztratív döntést próbáltak hamis színben feltüntetni, amely semmilyen befolyással nincs a választókörzetre, illetve amelynek célja nem politikai, hanem karitatív-jellegű volt.
Ahogy a szervezet írja: „A Venezuelából érkező menekült családok hivatalos iratainak intézése Magyarországra érkezésük után kezdődik, kisebb-nagyobb megszakításokkal, de öt éve folyamatosan zajlik. Budapesten a Fő utcai intézmény lakcímén érhetik el őket a hivatalok, amíg a Máltai Szeretetszolgálat segítő programjában részt vesznek. A programból való kilépésük után, amikor például saját lakásba, önálló albérletbe költöznek, vagy elhagyják a magyar fővárost, a Máltai Szeretetszolgálat kijelenti az érintetteket a Fő utcai címről. Utoljára idén januárban, ezt megelőzően tavaly októberben és szeptemberben jelentett ki az ellátásból kikerült családokat az I. kerületi címről a karitatív szervezet.
Az ügyintézéshez szükséges lakcímbejelentés a szociális munka általános gyakorlata, nemcsak a Máltai Szeretetszolgálatnál, hanem minden olyan szervezetnél, amely otthonukat elveszített személyekről gondoskodik. Ötven-hetven férőhelyes hajléktalan ellátó intézmények címére több esetben akár 400-500 személyt is bejelentenek a szociális munkások, hogy az érintettek különböző ellátásokat igénybe vehessenek. A feladat a szociális munka jogszabályban is rögzített része, és aki folyamatában figyelemmel kíséri ezt a tevékenységet, tudja, hogy a választások időpontja nem befolyásolja az intézmények címére bejelentett emberek számát.”
A hisztériakeltésre Böröcz László, a kormánypártok polgármester jelöltje is reagált közösségi oldalán. Mint fogalmazott,
Menekültek ellen uszít V. Naszályi Márta, ha a hatalma megőrzése a tét”.
Böröcz többk között kiemelte, hogy a menekültek már 2019 őszén is itt voltak, amikor V. Naszályi Mártát polgármesterré választották. Továbbá arra is emlékeztetett, hogy 2023 októberében Lamperth Mónika, Gyurcsány egykori belügyminisztere a jegyzővel és a polgármesterrel együtt dolgozta ki az új körzethatárokat, ezt dokumentumok bizonyítják. „Legkésőbb ekkor már pontosan tudták, hogy a Magyar Máltai Szeretetszolgálat épületébe hányan vannak bejelentve, mivel a körzet választóinak számát is ehhez igazították”.
A polgármesterjelölt a posztját azzal zárta,
V. Naszályi Márta a kiszolgáltatott emberekre, a menekültek emberi méltóságára sincs tekintettel, ha a hatalma megőrzéséről van szó.
Június 9-én a választók arról is döntenek, hogy ilyen polgármestert szeretnének-e az I. kerületnek”.
Böröcz teljes bejegyzését alább olvashatja: