Az esemény nem várt következményére maga a főpolgármester, Karácsony Gergely hívta fel a figyelmet egy Facebook-posztjában: a tömegnek sikerült teljesen elpusztítania a Deák térre márciusban kiültetett kétnyári virágágyást.
Ebben a bejegyzésében Karácsony „feltűnési viszketegségben szenvedő influenszernek” nevezte a megmozdulás egyik főszereplőjét, Szépréthy Rolandot.
Az influenszer az Indexnek adott interjút, amelyben reagált a virágágyás letaposására. Mint mondta, tiszta szívéből sajnálja, valamint vállalja a felelősséget.