Kongathatják a vészharangot a németek, a magyarok viszont örülhetnek
Biztató gazdasági adatok várhatóak.
Közben meg a gazdaságunk ezer szállal kötődik a világ többi részéhez.
Nyitókép: Ludovic MARIN / AFP
Mint ahogy arról a Mandiner is beszámolt, „A tények feltárása” címmel tíz részes cikksorozatot indított a Hungarian Conservative, aminek az első részében a hazai infláció történetével és összefüggéseivel foglalkoztak a szerzők, a másodikban a foglalkoztatás témáját járták körbe, a harmadikban pedig a kereseteket.
Ezt is ajánljuk a témában
Biztató gazdasági adatok várhatóak.
A negyedik cikkben a szerzők a magyar GDP-adatokat vizsgálták meg. Kifejtették, a kommunizmus bukása után Magyarország gazdaságát az alapoktól kellett átalakítani, viszont az állami tulajdon kommunisták általi kiárusítása tovább rontotta a már ezer sebből vérző gazdaság állapotát.
Egy olyan környezetet kellett létrehozni, amelyben a magyar vállalatok megkezdhették a felzárkózást, mindezt piaci versenyben.
A szerzők – Szalai Piroska, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Gazdaság és Versenyképesség Kutatóintézetének munkatársa, Nagy Kristóf és Varga Mátyás Zsolt – rámutattak, hogy Magyarország egy főre jutó GDP-je 2010 és 2023 között 43,9 százalékkal nőtt, ami jóval meghaladta a 16,2 százalékos uniós átlagnövekedést, és a nyolcadik legmagasabb a tagállamok között.
A szerzők arra is rámutattak, hogy az országok nyitottságának meghatározásának legegyszerűbb módja az, hogy az export és az import GDP-hez viszonyított együttes arányát vizsgáljuk. E mutató szerint Magyarország 2023-ban az uniós tagállamok között a kilencedik legnyitottabb gazdaság volt.
„Gazdaságunk ezer szállal kötődik a világ többi részéhez”
– írták.