Budapesten akar indulni főpolgármesternek, de csak Sopronban van ingatlana Brenner Kolomannak
A jobbikus politikusnak emellett közel 7 millió forinttal nőtt a befektetési jegyben lévő megtakarítása 2022-höz képest.
Eltaktikázta magát a főpolgármester.
„Eltaktikázta magát Karácsony Gergely, amikor magabiztosan azt ígérte tavaly októberben, hogy heteken belül megszületik az ellenzéki összefogás a júniusi választásra, hiszen a baloldali szövetség a mai napig kétséges” – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Nagy Ervin, a XXI. Század Intézet elemzője.
Emlékezetes: Karácsony az október 23-i beszédében jelentette ki, vállalja, hogy létrehozza az ellenzéki pártok budapesti szövetségét a 2024-es önkormányzati választásokra.
A főpolgármester akkor még hat pártról, a korábbi szivárványkoalíció tagjairól beszélt, mára azonban szinte biztos, hogy a hatból legalább két alakulat nem áll be Karácsony mögé: a Brenner Koloman személyében önálló – soproni illetőségű – főpolgármester-jelöltet állító Jobbik, és a Vitézy Dáviddal intenzív tárgyalásokat folytató LMP.
Ezt is ajánljuk a témában
A jobbikus politikusnak emellett közel 7 millió forinttal nőtt a befektetési jegyben lévő megtakarítása 2022-höz képest.
Emellett Gyurcsány Ferenc korábbi nyilatkozatai sem Karácsony feltétlen támogatásáról szólnak. A DK-vezér tavasszal azzal vádolta a főpolgármestert, hogy nem hajlandó megtenni hazafias kötelességét, mégpedig azt, hogy Budapestet szembefordítsa a kormánnyal.
Ezt is ajánljuk a témában
Erős szavak a baloldal vezérétől, szerinte ők Jézus, Orbán pedig Barabás, az áruló, és „nem lehet utat engedni a Barabásoknak”.
A fővárosban második legerősebb ellenzéki párt, a Momentum pedig a két listás lehetőségről kommunikál az utóbbi időben, amit Nagy Ervin „régi SZDSZ-es receptként” jellemzett.
„Donáth Anna szinte szó szerint azt mondta, amit az SZDSZ annak idején, azaz, hogy egy demokrácia csak liberális alapon képzelhető el. Ennek a régi receptnek a kipróbálása lenne a két listás indulás, amiben a Demokratikus Koalíció lenne a partner. Így érthető meg az, hogy miért önállóan és autonóm módon próbálja definiálni a Momentumot Donáth Anna, aki arról beszél, hogy nem akar szoros összefogást, mégis látjuk, hogy vannak helyek, ahol ez megtörténik, ahogy annak idején az MSZP–SZDSZ között is volt.
A szabad demokraták küszködtek azzal, hogy önálló pártként határozzák meg magukat, de a választások előtt, amikor kormányozni kellett, vagy Budapestért ment a harc, mindig összefogott az MSZP-vel. Igaz, hogy együtt kormányozni nem tudtak, de hatalomtechnikailag működött a dolog” – fogalmazott az elemző.
Úgy tűnik tehát, hogy Karácsony csak régi szövetségeseire, a megszűnés szélén álló, és ezért összefogást szorgalmazó MSZP-re, valamint a mérhetetlen támogatottságú Párbeszédre számíthat a budapesti összefogásban, ez pedig akár még veszélyeztetheti a megingathatatlannak látszó pozícióját is.
Egy minapi felmérés szerint ugyanis már csak 14 százalékkal vezet a pár hete még öt százalék alatt mért, de most már 23 százalékos támogatottsággal rendelkező Vitézy Dávid előtt, miközben a Fidesz még be sem jelentette jelöltjét.
Nyitókép: MTI, Balogh Zoltán