Tizennégy éve kormányoz a mostani koalíció. A nemzetközi politikatudományi szakirodalom szerint tizennégy év elég hosszú idő ahhoz, hogy a kormánypártokon belül repedések keletkezzenek. A beszéd legfontosabb eleme számomra az volt, hogy Orbán megpróbálta a belső egységet helyreállítani.
Ez az ügy ugyanis azt mutatta meg, hogy a Fidesz belső egysége nem olyan erős, mint amilyennek korábban gondoltuk.
Miközben kifelé egy homogén, egységes párt képét mutatják, nagyon komoly személyi változások történtek az elmúlt másfél évtizedben. Gondoljunk csak Schmitt Pál lemondására, a Szájer-ügyre, Simicska viharos távozására, vagy arra, hogy Navracsics Tibor és Lázár János egy időben a háttérbe szorult. Az a nagy kérdés, hogy a mostani törésvonal, Magyar Péter felbukkanása, az általa azóta is csepegtetett információk hogyan hatnak a belső egységre. Arra számítok, hogy a következő időszakban a belső egység fenntartása lesz a cél. Eddig mindig sikerült, nem engedték mélyülni a törésvonalakat. Kérdés, hogy most mi lesz.”