Emlékezetes az is, hogy végül nem a parlamentben, hanem a képviselői irodaházban jelentették be az ellenzéki összefogásról szóló tárgyalások eredményeit, hiszen Kövér László házelnök nem engedte, hogy a Ház Piros Társalgójában tartsák alakuló sajtótájékoztatójukat.
Az Országgyűlés Hivatalában arra hivatkoztak, csak parlamenti képviselők tarthatnak sajtótájékoztatót a Házban.
„Mesterházy, Bajnai, Gyurcsány, Fodor: A korszakváltás elkezdődött!” – fogalmazott cinikusan Schiffer András, reflektálva az akkori történésekre. Emlékezetes az is, hogy előzetesen, egy 2014. január 8-i nyílt levélben