Megnyílt az Éden, és már azt is pontosan tudjuk, meddig látogatható
Az épület önmagában megér egy látogatást.
Schiele műveiben tárgyiasul minden, ami liberális korunkban undorító, főleg az emberi test.
„Annak idején, amikor beiratkoztam Pesterzsébeten a Kossuth Gimnáziumba, számomra a legfontosabb az volt, hogy német tagozatra járhassak. Aztán feltették a kérdést, hogy humán vagy reál tagozatra szeretnék-e beiratkozni. Amikor a humán szakot jelöltem meg, nem is tudtam, hogy mekkora mázlim van. Negyedikben fél évig logikát, fél évig művészettörténetet tanultunk. Ez volt az a két tárgy, amit a legjobban szerettem, és amit a későbbiekben, főleg az egyetemen a legjobban tudtam hasznosítani.
Azt hallom, hogy a magyar középiskolákban meg akarják szüntetni a művészettörténet oktatást. Arról, hogy logikát egyáltalán tanítanak-e még, arról meg nem is tudok.
Akarva-akaratlanul is belebotlottam Mága művész úr újévi koncertjének a felvételébe. Az úri közönséget így utólag simán beíratnám művészettörténet képzésre.
A múltkor már elmerengtem azon, hogy mi lenne a mi, mélymagyar, eszméletlenül keresztény, kormányzó elitünkkel, ha Egon Schiele-kiállítás nyílna Budapesten. Szerintem Kövér László duplán kihirdetné a rendkívüli állapotot, mondván Schiele műveiben tárgyiasul minden, ami liberális korunkban undorító, főleg az emberi test.”
Nyitókép: YouTube