Schiele műveiben tárgyiasul minden, ami liberális korunkban undorító, főleg az emberi test.
„Annak idején, amikor beiratkoztam Pesterzsébeten a Kossuth Gimnáziumba, számomra a legfontosabb az volt, hogy német tagozatra járhassak. Aztán feltették a kérdést, hogy humán vagy reál tagozatra szeretnék-e beiratkozni. Amikor a humán szakot jelöltem meg, nem is tudtam, hogy mekkora mázlim van. Negyedikben fél évig logikát, fél évig művészettörténetet tanultunk. Ez volt az a két tárgy, amit a legjobban szerettem, és amit a későbbiekben, főleg az egyetemen a legjobban tudtam hasznosítani.
Azt hallom, hogy a magyar középiskolákban meg akarják szüntetni a művészettörténet oktatást. Arról, hogy logikát egyáltalán tanítanak-e még, arról meg nem is tudok.
Akarva-akaratlanul is belebotlottam Mága művész úr újévi koncertjének a felvételébe. Az úri közönséget így utólag simán beíratnám művészettörténet képzésre.
A múltkor már elmerengtem azon, hogy mi lenne a mi, mélymagyar, eszméletlenül keresztény, kormányzó elitünkkel, ha Egon Schiele-kiállítás nyílna Budapesten. Szerintem Kövér László duplán kihirdetné a rendkívüli állapotot, mondván Schiele műveiben tárgyiasul minden, ami liberális korunkban undorító, főleg az emberi test.”
Nyitókép: YouTube