„Az Anyahotel ötlete a Covid-időszakában született meg, mikor megállt a világ, és jómagam is hetekig otthon voltam a családommal összezárva. Sokszor néztem a teraszomról a narancssárga színben elém magasodó Naszály-hegyet, és megfogalmazódott bennem a vágy, hogy de jó is lenne kint lenni, a természetben, egyedül. Ebben az időszakban is sokszor beleült a kislányom az ölembe, és azt mondogatta, hogy én vagyok az anyafotel, erre kijavítottam, hogy nem anyafotel, hanem anyahotel, mert rajtam laktok. Így lett az évek során trilógiává bővülő bűnügyi regénysorozatom címe Anyahotel, amely négy nő találkozását dolgozza fel, akik véletlenül elkövetnek egy gyilkosságot, amely az egész későbbi sorsukat meghatározza, és szövetségbe kényszeríti őket” – idézte fel a kezdeteket Törteli Eszter író.
„A regényeimnek két nagy üzenete van: mindenkinek kell egy mentsvár. Továbbá egy olyan hely, ahol kiadhatja magából azt, amit a hétköznapokban nem illik kimondani.
Azt, hogy elegem van a hajtásból, a terhekből, és hogy ennyiféle szerepben meg kell felelni”
– sorolta.
Meg kell tanulnunk: nem önzőség, ha önmagunkat helyezzük az előtérbe
„A műveimben is feltűnik egy olyan, a külvilágtól már-már elzárt hotel, ahova a nők azért vonulnak el, hogy kicsit kiszálljanak a mindennapi mókuskerékből. Hiszen
egy nőnek több szerepben is helyt kell állnia. Legyen szó a családról, a munkahelyről vagy a párkapcsolatról.
Ez hosszútávon nagyon megterhelő tud lenni. Ezt a való életben is megvalósítottam a Börzsönyben, Királyréten. Itt az Anyatáborokba jelentkező nők, anyák sorstársakra tudnak találni. Interaktív foglalkozásokon és kis csoportokban dolgozunk olyan problémákkal, mint a családi vagy munkahelyi konfliktusok. De kiemelt fókuszt kap a nőiesség, a nőiesség megélésének kérdése is vagy a mérgező kapcsolatok kezelése, lezárása. A fakultatív programok sorában pedig megtalálható a meditáció, az énidő fontosságának hangsúlyozása” – ismertette a life coachként is tevékenykedő író.
Az írónő megjegyezte, hogy az elvonulások után volt arra is példa, hogy az egyik résztvevő férje felhívta telefonon, és megkérdezte tőle, hogy mit csinált a feleségével, mert „olyan, mint akit kicseréltek”. „Tény, hogy
sokan itt döbbenek rá, hogy már annyira belegabalyodtak a saját problémáikba, hogy nem láttak ki belőle.
Aztán megismerték egy-egy bántalmazott nő történetét, és más színben kezdték el látni az életüket.”