Mutatjuk, melyik egyházi iskolába hívták meg nemrég Molnár Áron noÁrt
Kérdés, mit keresett a baloldali aktivista az övével ellentétes értékrendet valló iskolában.
Eljuttatta lapunkhoz álláspontját NoÁr meghívásáról a Budai Szent Imre Ciszterci Gimnázium fenntartója.
Mint arról december elsején beszámoltunk, a radikális baloldali Molnár Áron noÁr politikai aktivista volt a vendége a katolikus Budai Szent Imre Ciszterci Gimnázium október 28-i Szent Imre napján rendezett színházi kerekasztalának. Az esetről noÁr is beszámolt Facebook-oldalán, nem említve az iskola nevét, az a hozzánk forduló szülők elmondásából derült ki. Az is érdekes volt, hogy a programban eme kerekasztal soránál nem szerepelt a meghívott neve. A hozzánk forduló szülők tendenciaszerűségre panaszkodtak.
Azóta többen jelezték felénk, hogy a budai ciszterci gimnázium a felmérések szerint az ország legjobb katolikus gimnáziuma, valamint hogy a Szent Imre nap programjának több mint negyven meghívottja többségének értékrendje keresztény és konzervatív.
Ezt is ajánljuk a témában
Kérdés, mit keresett a baloldali aktivista az övével ellentétes értékrendet valló iskolában.
Kerestük a fenntartót is, a Ciszterci Iskolai Főhatóság vezetője, Rubovszky Rita a következő nyilatkozatot küldte a Mandinernek:
„A Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium régi nagy elődeihez méltón nap mint nap elkötelezett, hívő keresztény értelmiséget nevel. A minket körülvevő jelenségekről alkotott különböző vélemények megjelenítése, a disputa hagyományainak felelevenítése Pázmány óta a magyar keresztény értelmiség sajátja. Személy szerint üdvözlöm azt a magas színvonalú és minőségű programsorozatot, melyet a gimnázium nyújt diákjainak, és Noár meghívását azért sajnálom, mert közéleti tevékenysége, stílusa véleményem szerint nem az értelmiségi disputa hagyományait színesíti.
Úgy tűnik, az azóta közzétett véleménycikkek és megszólalások politikai táborokra osztják a szülőket, amely jelenség már nem a diákok épülését szolgálja. Szent Bernát, a ciszterci rend egyik legnagyobb lelkiatyja a középkor leghíresebb vitájában győzte le Abélard-t, a híres racionalista entellektüelt a Le Sens-i székesegyházban »fölséges pragmatizmusával, mely mindenekelőtt égni és élni akart« ( Kerekes Károly).
A mégoly heves vitának és véleménynyilvánításnak tehát helye van a keresztény oktatás világában, ha ez arra növeli diákjainkat, hogy égjenek és világítsanak a szent bernáti példa alapján. A sértettségből fakadó vitában azonban nem égni fognak, hanem elégni.
Ezúton is őszintén köszönjük a szülőknek a Gimnázium felé áradó bizalmukat, mellyel megtiszteltek minket, és a Szent Imre Gimnázium értékteremtő szellemi műhelyébe adták gyermekeiket.”
Ezt is ajánljuk a témában
Naná, hogy aggódó szülők a sajtó nyilvánosságához fordulnak, amikor már a legnevesebb egyházi iskolákban is felüti fejét a liberális politikai agitáció. Francesca Rivafinoli írása.
Ezt is ajánljuk a témában
Nem igaz, hogy csak integrálással lehet felemelni a leszakadó társadalmi rétegeket Rubovszky Rita, az integrált óvodát működtető Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont igazgatója szerint, aki a Mandinernek adott interjúban rámutat: ha az ünnepelt harlemi modellben is csak feketék vesznek részt, akkor a hazánkban sem lehet probléma, hogy csak cigányok járnak egy iskolába. Az igazgató úgy látja: nem a társadalmat kell átalakítani, hanem a leszakadókat felemelni. A Patrona igazgatója szerint hamis a liberális média által az egyházi iskolákról sugalmazott kép. Rubovszky Rita beszél a digitális oktatás tapasztalatairól, az érettségiről, az iskolai erőszakról és persze a NAT-ról is kikértük a véleményét.