A kémek már közöttünk élnek és bármire képesek (VIDEÓ)

Mi lenne, ha minden titkunkat, minden félrelépésünket elrejthetnénk? Ha minden bűnös gondolatunkat és tettünket egy fekete táska rejtené el? Mi lenne, ha még a házasságunkat is ez határozná meg?

Köztudomásúlag nagy fanyalgó vagyok, ha filmekről vagy televíziós sorozatokról van szó. Igyekszem mindent megnézni, ami itthon készül, s különösen a magyar történelem megjelenítésére tett kísérletek foglalkoztatnak. Ezért vártam olyan izgatottan a Tündérkert című televíziós sorozat megjelenését. Izgatottan, de óvatos távolságtartással, jó magyar szokás szerint az első pillanattól fogva a hibákat, a kifogásolni való dolgokat keresve benne. A megtekintése előtt szinte az összes kritikát elolvastam, amik csak erősítették bennem azt a képet, hogy egy újabb mellényúlásban lesz részem, s az első rész tovább mélyítette ezt az előítéletet.
A televíziós sorozatok térhódítása elől én sem tudok kitérni, az utóbbi években nagy sorozatfaló lettem, nincs olyan politikai krimi vagy kémtörténet, nincs olyan régi időkbe vagy a jövőbe repítő történet- vagy mesefolyam, amit ne néztem volna meg a nagy streamszolgáltatók felületein, a Faudától a Babilon Berlinen át A mandalóriig. Mára a sorozatok, különösen a négy–nyolc részből álló minisorozatok egyenrangú kihívói lettek a nagy mozifilmeknek, nem egy esetben az ember egy éjszaka alatt néz végig öt-hat órányi anyagot, mert egyszerűen beszippantják a professzionális eszközökkel képernyőre vitt sztorik. De azokból az időkből is van meghatározó élményem, amikor a sorozatok még csak a mozifilmek szegény kistestvéreinek számítottak: ez a hazai televíziózás hőskorában, 1979-ben született, hatrészes, magyar–olasz–francia–nyugatnémet tévéfilmsorozat, a Sándor Mátyás, amelyben Bujtor István világklasszisokhoz méltó alakítást nyújtott.