Zelenszkij üzent Kárpátaljának: elmondta, mi vár a magyarok lakta régióra
Segítünk megoldást találni! – üzente az ukrán elnök.
A mentés és katasztrófaelhárítás protokollja mindig szigorú szabályok szerint történik – közölte a Belügyminisztérium.
Cáfolta a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság a momentumos Szemző Áron állítását, miszerint a tűzoltók „Pintér Sándor belügyminiszter nyugalma érdekében” sziréna nélkül vonultak ki pénteken egy viharkárhoz.
A politikus állításai miatt jogi lépéseket tesznek.
Szemző pénteken arról írt közösségi oldalán, hogy a Belügyminisztérium épületéhez viharkár miatt riasztották a belvárosi tűzoltókat, hiszen körülbelül 8 méter magasan kimozdult egy homlokzati elem az épületben. A politikus a riasztási adatlapról egy képernyőfotót is megosztott.
A posztban arra is kitért, hogy „ilyen és ehhez hasonló esetekben a tűzoltók megkülönböztető jelzés használata mellett, szirénázva szoktak a helyszínre vonulni, azonban jelen esetben ezt nem tehették még, nehogy megzavarják a belügyminiszter, Pintér Sándor nyugalmát”.
„Botrányos, hogy egy olyan urambátyám országban élünk, ahol a tűzoltók sem végezhetik a dolgukat” – fogalmazott a Momentum politikusa.
A vonatkozó bejegyzést alább tekintheti meg:
A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság a szombat délelőtti közleményében ismertette, hogy a bejelentést rögzítő adatlap pénteken 9 óra 58 perckor érkezett a 112-es Hívásfogadó Központból. Elismerték, hogy a bejelentő valóban jelezte, hogy a Belügyminisztérium homlokzatán nyolc méter magasan kimozdult egy elem, valamint hogy a helyszínre 13 óra körül, Pintér Sándor belügyminiszter zavarása nélkül vonuljanak ki.
Az adatlapon szereplő bejelentőt a fővárosi ügyeletes visszahívta, és tájékoztatta, hogy
a riasztást, a műszaki mentések végrehajtására vonatkozó eljárásrendnek megfelelően hajtják végre.
A közleményben kitértek rá, hogy az V. kerületi tűzoltók megkülönböztető fény- és hangjelzéssel 10 óra 10 perckor érkeztek ki a helyszínre.
A felderítés után magasból mentő tűzoltójárművet kértek a helyszínre, amely 10 óra 25 perckor érkezett meg. Megállapították, hogy az egyik első emeleti ablak tokozása lazult meg, és fakerete lógott. A káreseményt 11 óra után számolták fel. A rendőrség a József Attila utca forgalmát a beavatkozás idejére korlátozta.
A BM Országos Katasztrófavédelemi Főigazgatóság a hivatásos katasztrófavédelmi szerv jó hírnevének megsértése miatt a szükséges jogi lépéseket megteszi – tették hozzá a közleményben.
A Belügyminisztérium az MTI-hez eljuttatott közleményében felidézte, hogy a fővárosi műveletirányításra tíz óra előtt két perccel érkezett a bejelentés, amely szerint a Belügyminisztérium épületének egyik homlokzati eleme elmozdult.
A Katasztrófavédelem belvárosi egysége az ilyen esetekben szokásos protokoll szerint fény-és hangjelzéssel vonult a helyszínre, 10 óra 10 perckor ért oda, majd nem sokkal később a magasból mentő szer is megérkezett. A nyolc méter magasságban levő elemet eltávolították, és nem sokkal 11 óra után visszatértek állomáshelyükre – ismertette a tárca.
A mentés és katasztrófaelhárítás protokollja mindig szigorú szabályok szerint történik – fűzték hozzá.
MTI/Mandiner
Nyitókép illusztráció. Fotó: BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Facebook-oldala