Népszerűek a kriptovaluták a terroristák körében
Akár a terrortámadások ötödét is finanszírozhatják digitális valutákkal.
Az OTP felhívta a figyelmet, hogy a bank elnöke nem ad befektetési tanácsokat a közösségi oldalon.
Csalók élnek vissza Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója nevével a Facebookon megjelenő félrevezető hirdetésekben, ezért az elnök-vezérigazgató ismét arra kérte a közösségi oldalak használóit, ne kattintsanak ezekre, ugyanis adathalászok csapdájába kerülhetnek – közölte a bank pénteken az MTI-vel. Arra is felhívja a figyelmet a bank:
Csányi Sándor nem ad befektetési tanácsokat a közösségi oldalon.
Csányi Sándor a bank közleményében arra kéri a közösségi oldalak használóit, legyenek körültekintőek, ne kattintsanak a nevével és fotójával futó hirdetésekre, amelyek azt sugallják, hogy tőle származó befektetési tippet olvashatnak az adott oldalakon, mert ezeket csalók helyezték el.
A bank minden esetben megteszi a szükséges jogi lépéseket – tette hozzá. Az OTP Bank a közleményében hangsúlyozta: az ilyen típusú hirdetések személyiségi jogokat sértenek és több esetben az OTP Bank védjegyeivel való visszaélést is megvalósítanak. Az eljárásokat nehezíti, hogy az elkövetők gyakran külföldről, álnéven tevékenykednek.
A bank felhívja a figyelmet arra is, a hirdetések közös jellemzője, hogy bizalmat próbálnak ébreszteni azáltal, hogy nagy összegű nyereményről, bennfentes pénzügyi információkról, magas hozamot ígérő kriptovalutás befektetésekről írnak.
Érdemes gyanakodni, ha az ajánlat túlságosan ideális,
ha a csalók sürgetik az adatok megadását, ha szoftvert is telepítenének a készülékre – írták.
(MTI)
Ezt is ajánljuk a témában
Akár a terrortámadások ötödét is finanszírozhatják digitális valutákkal.
***
Nyitókép: Getty Images / Rapeepong Puttakumwong