Kiderült a tanulmányból: így zárkózhat fel Budapest egy fontos ágazatban Bécshez
Bécsben hatezernél is több konferenciát rendeznek egy évben, míg hazánk fővárosában nyolcszázat sem. Mit tud Bécs, miben fejlődhet Budapest? Utánajártunk.
Abban bízom, hogy alapvetően nem fogja befolyásolni az uniós forrásokról való tárgyalásokat a lengyel választási eredmény; szerintem nem lesz nehezebb elérni a megállapodást, egy másik választási eredmény esetén viszont könnyebb lett volna – fogalmazott lapunknak Navracsics Tibor.
A területfejlesztési minisztert a Portfolió konferenciáján kérdeztük a lengyel választások apropóján, s hangsúlyozta: lengyel kormányzati politikai szempontból most egy bonyolultabb időszak következik, egy bonyolult működésű koalíció felállása várható.
„Több lesz a bizonytalanság a lengyel belpolitikában és a lengyel-magyar politikai kapcsolatokban is” – mutatott rá.
Kérdésünkre jelezte: abban bízik, hogy a választási eredmény alapvetően nem fogja befolyásolni az uniós forrásokról való tárgyalásokat; szerinte nem lesz nehezebb elérni a megállapodást, azt azonban elismerte, hogy egy másik választási eredmény esetén viszont könnyebb lett volna.
A konferencián az uniós forrásokról való tárgyalások kapcsán a miniszter rámutatott, most még „teljes bizonytalanságban vagyunk”, talán csütörtök után már többet tud, akkor megy Brüsszelbe áttekinteni a dolgok állását; várakozása szerint hosszas tárgyalás vár rájuk.
„November végén pont kerülhet az uniós forrásokról szóló tárgyalások végére” – fogalmazott Navracsics Tibor.
Előadásában rámutatott, idén decemberben zárulnak azok a projektek, amelyeket a 2014-2020-as időszakból lehet finanszírozni; összesen a 94 százalékát tudtuk lehívni a forrásoknak, vagyis szavai szerint érdemes Magyarországra költeni az uniós polgárok pénzét, azt jól használjuk fel.
A 2021-2027-es időszak fejlesztési célja között említette, hogy 2030-ra az EU 5 legélhetőbb országai közé kerüljünk, de ehhez szerinte az is fontos, hogy „jobban meg kell szeretnünk egymást”.
Nyitókép: Facebook