Nem azért, mert Gyurcsány és az erősödő DK főnyeremény a Fidesznek?
Majd kérdezze meg őket, amikor 51 százalékon állunk, hogy tényleg ilyen főnyereményre gondoltak-e.
Mikor fognak 51 százalékon állni?
A legközelebbi országgyűlési választáson. Nem lehet más célja egy demokratikus politikusnak, mint hogy ezt a rendszert leváltsa. A választáson való részvétel célja, hogy a rendszer ellenzéke megszerezze a kormányzáshoz szükséges többséget. Ha más a célja, akkor a rendszer része.
Ha 51 százalék a cél, akkor a mostani közvélemény-kutatási számok miatt csalódott? Nagyon messze vannak a Fidesztől.
Végig csalódott leszek, amíg le nem váltjuk az Orbán-rendszert. És nem fogunk hátradőlni addig, amíg Orbán van hatalmon. Meg kell mutatnunk az embereknek, hogy miért van elégedetlenség mindenhol az országban, miért van ilyen helyzetben Magyarország. Ma az Orbán-kormány politikájának nincs többsége Magyarországon.