Hozzátette, véleménye szerint elsősorban nem a képen lévő párt kell felelőssé tenni, „akik szubjektív élményvilágukat közlik”; sokkal inkább a lap vezetésének kellene feltenni a fenti kérdést: mire kívánják használni az LMBTQ-közösség tagjait a címlappal és az interjúval?
Folyamatos paradoxonok uralják az LMBTQ-közösségeket
Hal Melinda Hlatky-Schlichter Hubert azon kijelentésére, amely szerint „ami Magyarországon zajlik, az a keresztény értékekkel nem összeegyeztethető”, később úgy reagált, tulajdonképpen az is szembemegy a keresztény értékekkel, hogy ők egynemű párok.
„Ez egy folyamatos paradoxon a köreikben, ami egyébként nem gond, de az önreflexió hiányáról árulkodik. Nem tökéletességre kell törekedni, de érdemes látni, hogy
a kereszténység párbeszédekbe citálása valójában erőszakos torpedózás a kereszténység ellen.”
A szakember szerint jobb lenne mindig az adott keretben tartani a párbeszédeket és konkrétumok mentén vitázni, véleményt formálni. „Ha a nyári évszak szépségeiről folytatunk eszmecserét, akkor hiba a hólapátolás nehézségeiről beszélni, mert a beszélgetés parttalanná válik. Ez a technika, a figyelemelterelés nem használ a közgondolkodásnak” – jelentette ki.
Mádai Vivien, az ELLE főszerkesztője téved – állítja a szakember
Mádai Vivien főszerkesztő úgy véli, minden gyermek megérdemli, hogy biztonságos, gondoskodó, támogató közegben nőjön fel. „Ezt senki nem gátolhatja meg a szülők nemi identitására hivatkozva, (...) a »Born from Love« címlap a szeretet egyetemességét és azt a tagadhatatlan igazságot bizonyítja, hogy a család nem a biológiáról, hanem a kötelékekről szól”.
Hal Melinda emellett nem mehetett el szó nélkül. Mint portálunknak jelezte, Magyarországon tolerálják a másságot, senki sem szeretné, hogy emiatt stigmát kapjon, hátrányt szenvedjen el, de
különbséget kell tenni a propagálás és népszerűsítés, valamint az antistigma kampányok között.”
Majd azt üzente az ELLE vezetőjének, az LMBTQ-közösségnél lényegesen több, nagyobb problémákkal küzdenek az etnikai és vallási kisebbségek. Azonban azért se népszerűsítsük mindezt, mert az a valóság torz képét mutatja be. Ugyanez igaz az olyan mainstream-médiatartalmakra, mint a Modern család című sorozat, hol úgy mutatják be az egynemű párok életét, mintha náluk kevesebb lenne a probléma. A statisztikák szerint azonban nem ez a helyzet, emiatt veszélyes a népszerűsítés, vélekedett a szakpszichológus.