A mesterséges intelligencia így vagy úgy, de átformálhatja Afrika jövőjét
Segítő kezet, vagy épp akadályt jelent a mesterséges intelligencia Afrikának?
A lépés az Európába irányuló migrációt is mérsékeli.
A magyar kormány a Hungary Helps programmal humanitárius segítséget nyújt a Száhel-övezetben, elsősorban Csádban, s ezzel az Európába irányuló migrációt is mérsékeli – közölte Azbej Tristan, a Külgazdasági és Külügyminisztérium üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkára.
A politikus kijelentette, a magyar kormány értékelése szerint a Száhel-övezet stabilitása fontos Európa biztonsága szempontjából, ám polgárháborúk, puccsok robbantak ki a térségében.
Szavai szerint Csád a stabilitás utolsó pillére, ahova az utóbbi időben több százezer menekült érkezett. Első lépés a humanitárius, egészségügyi, orvosi segítség a közvetlen életmentés érdekében. azután következik a béke fenntartása és a hosszú távú fejlesztés olyan alapvető területeken, mint a mezőgazdaság és a vízgazdálkodás.
Azbej Tristan ismertette, hogy a 18 milliós afrikai állam harmada eleve humanitárius ellátásra szorul, ám a még viszonylag stabil országba például a polgárháborús Szudánból és más országokból több százezer menekült érkezett az elmúlt hónapokban.
A helyzetet tovább súlyosbítja a klímaválság, az élelmiszer- és vízhiány”
– szögezte le.
Úgy fogalmazott, ha tovább romlik a helyzet, akár 100 milliós migrációs hullám is elindulhat Afrikából Európába. Szavai szerint a magyar megközelítés más, mint az egykori gyarmattartóké: nem erőlteti rá az elképzeléseit az ott élőkre, hanem velük együtt próbál javítani a helyzeten.
„A közvetlen életmentés érdekében magyar orvosmisszió kezdte meg a munkáját Csádban, emellett humanitárius műveleti, agrár- és vízügyi szakemberek is érkeznek, hogy hosszú távú segítséget nyújtsanak az ivóvízellátás és az élelmezés terén, ami a magyar külgazdasági érdekeket is szolgálhatja” – jelentette ki.
(MTI)
A nyitókép Csád fővárosában, N'Djamenában készült egy tüntetést követően. Fotó: Issouf SANOGO / AFP