A Telex hosszú, túlírt és mesterien aljas módon jelzőszerkezetezett cikkben megtámadta Póka Egont. Az egyik legnagyobb magyar rockzenészt, akinek nem csak zenehallgatóként lehetünk hálásak, hanem többszáz rendkívül jó zenészért is, akiknek a mai magyar zenei életben a minőséget köszönhetjük.
Póka Egon nem tud védekezni, mert halott. Halott embert támadni azért könnyű győzelem egy médiumnak, mert nincs lehetősége védekezni. Nem lehet szembesíteni az őt vádlókkal, nem mondhatja el az ő olvasatát. Nem kell a szemébe nézni.