Nemzetbiztonsági kockázat: egy professzionális csapat segítette a baloldalt
A Magyar Nemzet szerint már 2014-től rendszeresen kap amerikai támogatást a magyar ellenzék.
Mutatjuk, kik és milyen módszerekkel dolgoznak az amerikai befolyás erősítéséért hazánkban.
Korábban beszámoltunk róla, hogy a Magyar Nemzet cikksorozatot indított a magyar baloldal amerikai kapcsolatairól. Megállapították, hogy 2014-től kezdve rendszeresen kap amerikai támogatást a magyar ellenzék. A legújabb írásból az derül ki, kik és milyen módszerekkel dolgoznak az amerikai befolyás erősítéséért hazánkban.
Ezt is ajánljuk a témában
A Magyar Nemzet szerint már 2014-től rendszeresen kap amerikai támogatást a magyar ellenzék.
A lap az amerikai titkos kormányzati információk szivárogtatására szakosodott WikiLeaks alapján kiemelte, hogy Bajnai Gordon már kormányfőként az Egyesült Államok budapesti nagykövetségére ment egyeztetni az új kormány összetételéről, részletesen beszámolt a terveiről és nagyfokú bizalmat, illetve együttműködési készséget mutatott.
Ficsor Ádám titokminiszterré jelölése nem ment zökkenőmentesen, hiszen a parlamenti szakbizottságban nem támogatták őt, azonban Bajnai ragaszkodott a személyéhez, így végül – az amerikaikkal maximális egyetértésben – őt nevezték ki. WikiLeaks-dokumentumok bizonyítják, hogy az USA nagykövetsége szerint jó kapcsolatot ápolnak Ficsor Ádámmal, akit be is ajánlottak a külügyminisztérium külföldieknek szóló vezetői programjába.
Ficsor Ádámot kiválasztotta az amerikai külügy, majd alig féléves kormányzati pályafutását megszakítva a tengerentúlra utazott, ahol kiképezték
– írja a Magyar Nemzet. A WikiLeaks révén az is kiderült, hogy az ajánlást a külügy mellett a CIA-hez és a védelmi tárcához is eljuttatták.
Bajnai Gordon 2009 decemberében Washingtonba repült, ahol Barck Obamával, Joe Biden akkori alelnökkel és Dominique Strauss-Kahnnal, az IMF vezetőjével tárgyalt. A találkozó után a magyar miniszterelnök bejelentette, hogy Magyarország csatlakozik az Egyesült Államok afganisztáni csapaterősítési stratégiájához, és mintegy 200 fővel növeli a magyar kontingens csapatlétszámát.
A 2010-es választási vereség után Bajnai visszatért a tengerentúlra, ahol egy vendégelőadói pozíciót töltött be a washingtoni Johns Hopkins Egyetemen. Az előadásokon túl Bajnai a Transzatlanti Kapcsolatok Központja munkájába is bekapcsolódott – ennek vezetője Dan Hamilton, Bill Clinton külügyi államtitkára volt.
A Magyar Nemzet szerint
itt építhették ki Ficsorral azt a kapcsolati hálót, amelynek felhasználásával létrehozták a DatAdat cégcsoportot
és megszerezték, majd kezelték magyar választók millióinak adatait, illetve vezényelték a baloldal 2022-es választási kampányát.
Ezt is ajánljuk a témában
Szigetvári Viktorék továbbra is mindent tagadnak, pedig párhuzamosan több vizsgálat is folyik a cégcsoport tavalyi tevékenységei miatt.
Nyitókép: PAUL J. RICHARDS / AFP