„Helyénvaló, ahogyan Gábor Lászlónak, az Origó főszerkesztőjének testalkatán gúnyolódott, sőt: üdítően tréfás volt a cikke, hiszen ő írta, személyesen, Herczeg Márk – nagyjából ez az üzenete a 444-es blogger mai opusának, amelyben korábbi, nagy botrányt kiváltó írásművét próbálta védeni az utolsó ukránig. Szó se róla, szilajul erőlködik Herczeg kartárs, hogy bemutassa, miért neki van igaza akkor is, amikor nincs. Csak hát a nagy kínlódástól, az erőltetett példáktól úgy izzadságszagú az egész, ahogy van.
De kezdjük az elején! Két hete Herczeg Márk »Kifolyik a szemed, megőrülsz és megfulladsz, ha meglátod az Origo gyönyörű főszerkesztőjének tökéletes alakját« címmel tett közzé testszégyenítő dolgozatot a Soros-blogon. Ebbe olyan cizellált gusztustalanságokat sűrített, mint például: