„Kormányunknak egyetlen hibája van. Hibácskája. Túl szerény. Mint az ibolya, amelyet azért a sötétben is elárul illata. Szerencsére a kormányt is. Ez-az megint bűzlik körülöttük. Zsenánt diktátor-vendégek ünnepi díszszemléje, nem gyógyuló gazdasági bajok, az erkölcsi és politikai normáknak tüntetően fittyet hányó, provokatív kitüntetések.
Viszont szerények. Ez onnan látszik, hogy a miniszterelnök pénteken a Kossuthon közölte: »Mi semmit nem csináltunk. Mi nem okoztunk semmit.« Ez persze csak az inflációra és a gazdasági bajokra vonatkozott, amelyben a kormány ártatlan, mint a ma született bárány. Jó, nem éppen ma született, túl van a hamvas barika-koron -13 év egy báránynál is tisztes kor-, de azért ártatlan.