Nincs vége: Karácsony Gergely visszaszólt Bochkor Gábornak
A főpolgármester bocsánatkérést vár a rádiós műsorvezetőtől.
A Magyar Nemzet emlékeztet, Tarlós István főpolgármester által irányított előző önkormányzati testület 2019 őszén 200 milliárd forint tartalékkal adta át a fővárost Karácsonyéknak.
A Facebookon magyarázza Tüttő Katalin, miért kell háromszorosára emelni a budapesti vízdíjakat – írja a Magyar Nemzet. Karácsony Gergely helyettese két hete mindennap ugyanazzal a fotóval tesz közzé bejegyzést, szerinte tarthatatlanul olcsó a fővárosi vízdíj, az önkormányzat képtelen pótolni a a közműcég veszteségét, ezért mindenképpen emelni kellene a tarifát.
„Minden nap ugyanaz a kép egy 1200 mm átmérőjű gömbgrafitos öntöttvas vízcsőről” – ez a július 24-e óta naponta visszatérő mottó, a fotókon pedig Tüttő Kata ül egy vascső peremén. Azt írja, „a 150 éves Budapest alatt több mint 270 km, 100 éves vagy annál idősebb vízvezeték húzódik.”
Karácsony Gergely főpolgármester-helyettese szerint
tarthatatlan, hogy a budapesti vállalkozások nem a piaci árat fizetik meg a szolgáltatásért.
A napokban azt is elárulta, a Fővárosi Vízművek idei várható vesztesége tízmilliárd forint lesz, amelyet a fővárosi önkormányzatnak kellene beletenni a kasszába, de erre nincs fedezetük.
A lap emlékeztet, Tarlós István főpolgármester által irányított előző önkormányzati testület 2019 őszén 200 milliárd forint tartalékkal adta át a fővárost Karácsonyéknak. Ráadásul 2012-ben sikerült visszavásárolnia a balliberális Demszky Gáborék által még 1997-ben privatizált vízműcéget, amelyek külföldi tulajdonosai 11 év alatt 50 milliárd forintnál is nagyobb összeget vittek ki az országból sikerdíj és osztalék címén.
Jelenleg tehát a főváros hatáskörébe tartozik a közműcég gazdálkodása.
Tüttő egy műsorban úgy fogalmazott: tíz éve a kormány rögzítette azt az árat, amiért a gazdasági szereplőknek kell az ivóvizet adni. Az tíz éve egy normális ár volt, de azóta nem változott, csak a költségek. A vízkitermelés, valamint a víz csöveken való eljuttatása pedig nem olcsó. Mint mondta, azzal egyetértenek, hogy a lakosság támogatott áron kapjon vizet. A gazdasági társaságoknál szerinte viszont már más a helyzet, mivel ott profit termelődik, a veszteség azonban a köznél marad.
Nyitókép: Facebook