Fluor Tomi gusztustalanul beszélt a vidékiekről, és közben letérdelt Magyar Péter előtt
Ismét felrobbant az a bizonyos gránát.
Végülis nem vitatkoztunk arról, hogy a Gulyás Márton dilettáns-e vagy nem. Ő ugyanúgy kottából játszik.
„Csütörtökön jó negyedórát beszélgettem Bolgár Györggyel, az úgynevezett Kőszeg-ügy kapcsán. A Facebookon már értetlenkedtem, hogy ha már egyszer az a téma, hogy idős férfiak fenntarthatnak-e szexuális jellegű kapcsolatot náluk jóval fiatalabb lányokkal, hogy a fenébe nem került szóba a két alapmű? Thomas Manntól a Halál Velencében, Nabokovtól a Lolita.
A beszélgetés azzal kezdődött, hogy megkérdeztem a Gyuritól, hogy szerinte Shakespeare Júliája hány éves volt. Megegyeztünk abban, hogy olyan 13-14 éves lehetett.
Végülis nem vitatkoztunk arról, hogy a Gulyás Márton dilettáns-e vagy nem. A Gyuri azzal próbálta védeni, hogy ő igazából aktivista volt, és ezzel a Partizán című műsorával nagyobb közönséget tud elérni. Nem akarok a Gulyáson rugózni, de ő ugyanúgy kottából játszik, mint a Sanyika, meg a Hajdú Péter, azaz háttéranyagból dolgoznak, de nem fejből. Miután a Heti Hetes néhány tagjával én is vendégeskedtem a Partizánban, azóta nem nézem a Gulyás műsorát, mert félek, hogy egyszer kárt tennék magamban.
Egyébként megint úgy jártam, mint az a bizonyos ember, akinek a lépcsőházban jutnak eszébe a legjobb gondolatok. Amikor a Gyuri azt mondta, hogy ő is volt a Gulyásnál vendég, meg kellett volna kérdeznem, hogy szerinted a Gulyás elolvasta A New York Times sztori című könyvedet? Fogadásom van, hogy nem, és abban is biztos vagyok, hogy nem olvasta a Halál Velencébent, meg a Lolitát sem.
Egyébként még mindig jobb, hogy a Gulyás készít interjút és nem a Németh Balázs, aki vezérigazgatóként szervezi az atlétikai vb-t. Aztán ha vége lesz a világ harmadik legnagyobb sporteseményének, nagyon könnyen tagjává fogadja ezt a Balázs gyereket a Magyar Művészeti Akadémia.”
Nyitókép: Képernyőkép