Szerintem Budapest lehetne egyetlen (max a Duna miatt kettő) egyéni szavazókörzet
Hatvanpuszta és Felcsút pedig egy-egy kiemelt egyéni szavazókörzet legyen, mert a tekintély adja a nemzet tartását a békerezsiharcban.
Az egykori főpolgármester szerint egy összeomlás esetén már nem az fog dönteni, hogy mit mond Kiss Ambrus, vagy mit ír a Népszava.
„Nem tudni biztosan, mennyire igaz a közvetlen csődveszély. Lehet, hogy így van, lehet, hogy nem. A városvezetés nem a matematika szabályai szerint bánik a számokkal, ez régóta látszik” − nyilatkozta a Magyar Nemzet megkeresésére az egykori főpolgármester annak kapcsán, hogy a közelmúltban kiderült: a városvezetés
már márciusban arról tájékoztatta Pénzügyminisztériumot, hogy csődbe kerül Budapest.
Tarlós István kifejtette: ha bekövetkezik a csőd, abban messze nem ártatlan a városvezetés. Véleménye szerint Karácsony Gergelynek sem lenne dicsőség, hogy az egyesített főváros 150 éves fennállása óta először az ő regnálása idején dőlne be Budapest.
Az egykori főpolgármester a lapnak elmondta: előző városvezetés 2010-ben 251 milliárd forint adósságot örökölt, 2019-ben a fővárost 200 milliárd forint tartalékkal adták át. Hozzátette: ehhez jön még, hogy Karácsonyék ideje alatt az iparűzési adónak csak a növekménye 107 milliárd forint.
„Ezekkel a számokkal lehet hasonlítani az elvonásokat. A többi politikai és kommunikációs zsonglőrködés”
– nyilatkozta Tarlós, majd arról is beszélt: nem tudja mi történik a tartalékkal, ahogy azt sem, hogy mennyi forrást fordított esetleg a városvezetés önként vállalt feladatok finanszírozására a kötelező feladatellátás rovására. „A magam részéről nem kívánom a csődöt sem a városnak, sem Karácsonynak, de ha mégis bekövetkezik, abban messze nem ártatlan a városvezetés. Hiába csoportosítják saját érdekeik szerint a tényeket, egy csőd esetén már nem az fog dönteni, hogy mit mond Kiss Ambrus, vagy mit ír a Népszava” – hangsúlyozta Tarlós
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs