A divattervező szerint „a tranzakció magyar kulturális életre gyakorolt hatását csak évek múlva lehet látni”.
„Ez egy üzleti tranzakció volt, mely tőlem, mint a kiadó egyik szerzőjétől, teljesen függetlenül, a megkérdezésem és a tudtom nélkül jött létre, ami így helyes, hiszen nem vagyok tulajdonos, s az pedig, hogy ki a tulajdonos, ki kell mondanom, nem tartozik rám” – nyilatkozta a Magyar Hangnak Náray Tamás a Libri-ügy kapcsán.
A Spanyolországban élő divattervező, festőművész, akinek több sikerkönyve is megjelent az elmúlt években a kiadónál, a lapnak megjegyezte, hogy „nem kívánom megkerülni a kérdést, de szeretném világossá tenni, hogy véleményem szerint
az én dolgom nem az, hogy állást foglaljak egy üzleti tranzakcióról – méghozzá aktuálpolitikai optikán keresztül –, hanem az, hogy megfelelő könyveket írjak,
mely feladatom ellátásához eddig is minden támogatást megkaptam a kiadómtól, s tekintettel arra, hogy ezek a kiváló szakemberek továbbra is a kiadó hírnevét öregbítik, bízom abban, hogy ez a jövőben is így lesz” – hangsúlyozta a szerző.
Náray Tamás ezután azt is leszögezte, hogy „a könyvkiadás – különösen ennél a kiadónál –, nem szimpátián, barátságon, vagy éppen politikai-ideológia hovatartozáson alapul, hanem szakmai munkán, ráadásul: üzlet. Kiadónak és szerzőnek egyformán”.
Majd azzal folytatta,
„én most egy olyan bálban vagyok megtáncoltatva, ahová el sem mentem,
és soha nem is akartam volna elmenni”.
A sokoldalú művész végül arra is kitért, hogy „az üzleti tranzakció magyar kulturális életre gyakorolt hatását, a könyvkiadás hosszú átfutási ideje miatt, ha lesznek, csak évek múlva lehet látni, ezért akkor kell majd kötelezően visszatérni a témára”. (...)
„A feltételezés nem tény, a jövendölgetés pedig azt a muníciót veszi el, ami elengedhetetlen az alkotói munkához,
melyre legyen így, vagy úgy, de a magam részéről továbbra is koncentrálni szeretnék” – zárta gondolatait Náray Tamás.
***
Nyitókép: Képernyőfotó