Letartóztatták Till Tamás feltételezett gyilkosát, csakhogy már tagad – megdöbbentő vallomást tett
Ügyvédje szerint F. János előadásai nem objektívek, és nem vehetőek figyelembe bizonyítékként.
B. László csak húsz évet kapott másodfokon. A vádlott legkorábban büntetése kétharmadának letöltése után helyezhető feltételesen szabadlábra. Az ítélet jogerős.
Ítéletet hirdetett a másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla a korábbi valóságshow-szereplő, a VV Fanniként ismert Novozánszki Fanni elleni gyilkosság ügyében.
Ahogy korábban beszámoltunk róla, a gyilkosság elkövetésével vádolt, B. Lászlót tavaly első fokon életfogytiglani szabadságvesztésre ítélte a Fővárosi Törvényszék úgy, hogy a feltételes szabadságra bocsátás legkorábbi időpontját huszonöt évben határozta meg.
Az ítélet szerint B. László anyagi haszonszerzés miatt lépett kapcsolatba a 2017-ben luxusprostituáltként dolgozó lánnyal, akinek meg akarta szerezni értékeit. Miután sikerült egy találkozót megbeszélnie az áldozattal annak lakásán, „ismeretlen módon olyan ráhatást gyakorolt a sértett szervezetére, testére, aminek következtében a sértett meghalt.”
Ezek után az áldozatot az általa használt bérelt autó csomagtartójába helyezte, majd Siófokra hajtott,
B. László a kezdetektől tagadta a bűnösségét, és bár Novozánszki Fanni holtteste öt éve nem került elő, a bíróság szerint éppen elég közvetetett bizonyíték állt rendelkezésre a férfi elítéléséhez.
A múlt héten kezdődött másodfokú eljárás tárgyalásán B. László két órán keresztül sorolta, hogy miért tartja megalapozatlannak és törvényellenesnek az eső fokú ítélet, sőt többször is elmondta, hogy
A vádlott a Fővárosi Ítélőtábla előtt is azzal érvelt, hogy mivel továbbra sincs meg a holttest, az sem bizonyított, hogy Novozánszki Fanni meghalt volna. Ha pedig nincs holttest, akkor nincs gyilkosság és nincs gyilkos sem – mondta a vádlott.
B. László az utolsó szó jogán is azt mondta, hogy bántani sem bántotta Novoszánszki Fannit, nemhogy elvette volna az életét.
Az ügyészség az első fokú ítélet ellen azért fellebbezett, hogy a bíróság B. László feltételes szabadságra bocsátásának lehetséges időpontját, harminc évben határozza meg. A vádlott és védője ezzel szemben felmentésért fellebbezett.
A Fővárosi Ítélőtábla az első fokú ítéletet azonban megváltoztatta, B. László büntetését húsz év szabadságvesztésre enyhítette. Ezzel együtt a vádlottat kötelezte a több, mint 24 millió forint bűnügyi költség megfizetésére.
A táblabíróság indoklása szerint az első fokon eljáró Fővárosi Törvényszék nem sértett eljárási szabályokat. A bizonyítás törvényesen zajlott, a vádlotti védekezés teljes körűen biztosítva volt.
Az eljáró bíró, Ujváry Ákos hangsúlyozta: a holttest hiánya nem zárja ki a törvényes ítélet meghozatalát. A gyilkosság bizonyítást nyert, ugyanakkor továbbra sem tudni, hogy B. László hogyan oltotta ki Novozánszki Fanni életét, az áldozat lakásán. Ujváry Ákos leszögezte: számos bizonyíték támasztja alá azt is, hogy B. László Szalkszentmártonnál a Dunába helyezte a lány élettelen testét.
A bíró a büntetés enyhítése kapcsán azt mondta, hogy az első fokú bíróság részben helytelenül mérlegelte a súlyosító és enyhítő körülményeket. Az általános ítélkezései gyakorlat szerint a bíróságok többszörös bűncselekmény vagy többszörös minősítő körülmények esetén szabnak ki életfogytiglani fegyházbüntetést. De itt ezek a feltételek nem álltak fenn.
Egyes számítások szerint az elítéltnek, az eddig börtönben töltött éveket is figyelembe véve, nagyjából tíz évet kell még legalább a rácsok mögött töltenie.
Fotó: Getty Images / illusztráció