Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Matt Schlapp, a CPAC elnöke szerint hazája kétségbeesett helyzetben van, a tét pedig az, hogy az amerikaiak meg tudják fordítani a jelenlegi folyamatokat.
Csütörtökön és pénteken tartják Budapesten, a Bálna rendezvényközpontban a CPAC-et, a Konzervatív Politikai Akció Konferenciát.
Szánthó Miklós, a szervező Alapjogokért Központ (AI) főigazgatója az eseményt ismertetve elmondta: már a tavalyi rendezvény is óriási siker volt, ami egyrészt levezethető abból is, milyen frusztrációt okozott a balliberális médiában. Ám a siker nemcsak az AI-t illeti, ez az egész magyar jobboldali közösség érdeme és sikere.
A CPAC példája is azt mutatja, hogy az USA nem egyenlő Joe Bidennel, a baloldali amerikai adminisztrációval, sem pedig a woke-izmussal.
– hangsúlyozta Szánthó, hozzátéve, hogy Magyarországnak Amerikában is vannak barátai, akik Istenben hisznek, megvédik a határokat és a gyermekeiket.
A rendezvény szlogenje, hogy „Együtt erő vagyunk" és idén is megvalósítjuk a liberálisok rémálmát, a nemzeti erők nemzetközi összefogását – mondta a főigazgató.
A CPAC Hungary vezérszónoka idén is Orbán Viktor magyar miniszterelnök lesz, de más vezető politikusok is érkeznek majd, mint például Irakli Garibashvili grúz miniszterelnök, Janez Janša volt szlovén miniszterelnök, valamint Andrej Babis, korábbi cseh kormányfő.
Ezen kívül felszólalnak még amerikai kongresszusi képviselők, korábbi szenátorok, illetve beszélni fog Matthew Whitaker, Donald Trump egykori igazságügyi minisztere is.
Visszatérve a CPAC mottójára, Szánthó hangsúlyozta: nemcsak értékeinkért tudunk együtt kiállni, a békéhez is csak együtt van erőnk.
Mert miközben mindannyian elítéljük az oroszok háborús agresszióját és kiállunk Ukrajna szuverenitása mellett,
a vérontás befejezéséhez tűzszünetre és béketárgyalásokra van szükség
– fogalmazott az AI főigazgatója, aki reményét fejezte ki, hogy a CPAC-en még többen meg fogják érteni: a magyar békepárti álláspont illeszkedik a Nyugat geostratégiai horizontjához.
A főigazgató kifejtette: ha a háború tovább szélesedik, és a transzatlanti világ képviselői továbbra is az Ukrajna végső győzelmét célzó felfegyverzésben látják a konfliktus egyedüli megoldását, az egyidejűleg eredményezheti Amerika egyik legnagyobb szövetségese, Európa gazdasági megrogyását és egyben egy új orosz-kínai tengely kialakulását. Ez pedig blokkosodáshoz és Európa vazallusi helyzetbe kényszerüléséhez vezet.
Aláhúzta:
Matt Schlapp, CPAC elnöke a tájékoztatón arról beszélt, épp azért jöttek újra Magyarországra és nem választottak más európai nagyvárost, mert van valami közös az amerikai konzervatívok és a magyar nép szándékaiban.
Schlapp szerint országa kétségbeesett helyzetben van, minden eddigi érték megkérdőjeleződik, az emberek látják a közösségek széthullását, a vallás elleni támadásokat. Egy ilyen helyzetben pedig jó eljönni egy olyan helyre, ahol ezeket a trendeket megfordították.
– hangsúlyozta Matt Schlapp, aki utalt arra, hogy ha Donald Trump lenne az amerikai elnök, az orosz-ukrán konfliktus ki sem robbant volna.
A CPAC elnöke úgy fogalmazott: az amerikaiak nagyon kemény csatában vannak, a tét pedig az, hogy meg tudják-e fordítani a jelenlegi folyamatokat, képesek-e újra erőssé és büszkévé tenni az USA-t.
Nyitókép: Orbán Viktor a tavalyi CPAC Hungary-n (Fotó.Mátrai Dávid)