Vitézy így szeretne túlélni a politikában? – Dull vs. Hoppál a Presszóban
A heti Presszóban szó esett a Fővárosi Közgyűlés megalakulásáról, Magyar Péter tüntetéséről és Kiss László DK-s polgármester börtönből irányított önkormányzatáról is.
Minden konzervatív Budapestre jött: nem woke-nak való vidék a friss Mandiner sem. Lapajánlónk.
„Most két napig itt lesz szinte mindenki, akinek jelentünk valamit a közös Nyugaton” – vezeti fel a ma kezdődő CPAC Hungary rendezvényt lapunk munkatársa beköszöntőjében.
Minden konzervatív Budapestre jön
Címlapos összeállításunkban bemutatjuk az idén második alkalommal hazánkban megrendezésre kerülő, amerikai eredetű nemzetközi konzervatív seregszemlét, a CPAC-et. Körbejárjuk a konferencia főbb témáit, és számba vesszük a konzervatív erők jelenlegi helyzetét Európa egyes országaiban.
– állítja Szánthó Miklós, a CPAC Hungary főszervezője. Arra a kérdésre, hogy vajon miért hazánknak jutott az a szerep, hogy immáron második alkalommal vendégül lássa a kontinens és a világ jobboldali erőit, egyszerű magyarázattal szolgál: Magyarország lép fel a legaktívabban és legügyesebben a nyugaton mára hivatalos rangra emelkedett politikai korrektséggel, a woke ideológiával, a genderőrülettel szemben.
Az ukrajnai háború ugyan átírta a paksi atomerőmű bővítésének több fontos elemét, a kormány nem tett le a szándékáról, hogy a 2030-as évek elején működésbe lépjenek az új blokkok. A Paks II. beruházás hátterével foglalkozunk eheti számunkban.
– Lánczi András rendszeres vendégszerzőnk ezt a kérdést járja körül Reakció rovatunkban.
Lapunkban bemutatkozó interjút olvashatnak Gulyás Balázzsal, az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat új elnökével. Milyen viszonyra törekszik az MTA-val? Hogyan értékeli elődje, Maróth Miklós elnöki tevékenységét? Ezekről is beszélgettünk a neurobiológus egyetemi tanárral.
Kell-e nekünk glaszékesztyűs jobboldal? – teszi fel a kérdést vendégszerzőnk, Czopf Áron a szoftpolitika mibenlétéről szóló publicisztikájában.
„A nyugati progresszió egyik legnagyobb bűne, hogy zsarnoksággá vált az utóbbi két évtizedben” – állítja Törcsi Péter írásában eheti Szinkron rovatunkban.
Az Egyesült Államok és Mexikó határvidékéről jelentkezünk riporttal Külföld rovatunkban. Ostrom alatt az USA: évente több millióan érkeznek illegálisan az Egyesült Államokba, a hatóságok pedig egyre fásultabban szembesülnek a Biden-féle liberalizáció következményeivel.
Noha a kérelmezők számos biztonságos harmadik országon keresztülhaladnak, à la carte alapon szeretnék eldönteni, hol telepednek le - állítja a cikkünk. Zömében a globális középosztály tagjai próbálnak bejutni az Egyesült Államokba, és
Hazánknak is jól jöhet az Új selyemút – áll eheti Makronóm cikkünkben, melyben Kínát Európával összekötő úgynevezett középső folyosó stratégiai szerepét járjuk körül. A Magyarországot is érintő folyosó előnye, hogy elkerüli a nyugati világ által kirekesztett Oroszországot és Iránt, felértékelődéséből pedig hazánk is profitálhat, hiszen nagyobb hangsúlyt kap a Budapest–Belgrád-vasútvonal.
Sport rovatunkban a közelgő budapesti atlétikai világbajnokság előkészületeinek finisében Gyulai Mártont, a szervezőbizottság sportszakmai vezetőjét kérdeztük. Életre szóló élményt ígérünk! - fogalmaz a népszerű sportriporter és legendás atléta, Gyulai István fia.
Élet rovatunk vezető anyaga Can Togay költő-író-filmrendezővel készült interjúnk, melyben hazákról, identitásokról, valamint a mesterséges intelligenciáról is beszélgetünk a Veszprém-Balaton 2023 Európa kulturális fővárosa projekt főtanácsadójával.
Nyitókép: Mandiner