Egy darabig csendesen csordogált a vita a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésén arról, hogy milyen pénzügyi helyzetben van Budapest. Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes és a hatalmon lévő ellenzéki képviselők számokkal igyekeztek alátámasztani, hogy miért kell „túlélőcsomagot” bevezetni – s arra hivatkoztak, a kormány hozta ebbe a helyzetbe a fővárost –, a Fidesz-KDNP városatyái viszont azzal érveltek, ez valójában megszorítócsomag. S arra hívták fel Karácsony Gergelyék figyelmét, ahelyett, hogy felfelé mutogatnak, azon is gondolkodjanak el, nem hibás-e az a gazdaságpolitika, amelyet folytatnak.
Gyémánt a sportkoronán
Ekkor kapott szót Baranyi Kriszina (a videón 1:49:30-tól), aki elismerte, a túlélőcsomag a város működtetésének valóban unortodox megoldása, de nem más mint válasz a város kivéreztetésére, megbuktatására. S Ferencváros polgármestere kérte a fideszes képviselőket, ne felejtsék el, ha ezeket az intézkedéseket nem hozzák meg, akkor éppen augusztusra, az atlétikai világbajnokság idejére áll le a város, bénul meg a tömegközlekedés, holott nekik ez a sportesemény a szívügyük, a miniszterelnöknek pedig – fogalmazott – gyémánt a sportkoronáján.