Így emelkednek durván a parkolási díjak a budapesti kerületekben
A Főváros a zöld rendszámos autókat sem kímélte.
Egy év alatt immár harmadik alkalommal tartottak bokrétaünnepséget a megújuló Budavári Palotanegyedben.
Az újjáépített Dísz téri Vöröskereszt-székház és a volt Honvéd Főparancsnokság után, elérték a Szent György téri József főhercegi palota szerkezetének legmagasabb pontját is – közölte Facebook-oldalán a Nemzeti Hauszmann Program.
Fodor Gergely kormánybiztos az eseményen hangsúlyozta, hogy „néhány éve még a rajzasztalon fekvő tervek mára valósággá lettek, és a palotanegyed egyre inkább hasonlít arra a csodálatos városrészre, amelyet Hauszmann és kortársai egykor létrehoztak”.
A Várkapitányság vezetője megköszönte az építkezésen dolgozó szakemberek munkáját, majd emlékeztette a jelenlévőket arra, hogy
„a József főherceg palotája több más épülethez hasonlóan a második világháborúban megsérült, helyreállítható lett volna, de erre kísérlet sem történt.
Előbb munkásszállóként használták, majd 55 évvel ezelőtt felgyújtották és elbontották”.
A kormánybiztos különleges alkalomnak nevezte a bokrétaünnepet. „Különleges, mert a körünkben köszönthetjük az épület egykori és jövőbeli lakóit: Habsburg-Lotharingiai Mihályt, József főherceg dédunokáját, akinek a keresztelőjét még az eredeti palotában tartották, és Dr. Sulyok Tamás urat az Alkotmánybíróság elnőkét, akinek a vezetésével a taláros testület hamarosan berendezkedhet az újjáépített palotában” – fogalmazott.
József főherceg palotája Korb Flóris és Giergl Kálmán építészek tervei alapján, az egykori Teleki palota átépítésével készült el 1906-ban. Az épület az eredeti, historizáló stílusú palotával megegyező külsővel és a mai kor elvárásainak megfelelő belső terekkel születik újjá.
Képek: Nemzeti Hauszmann Program Facebook-oldala