Folytatódik a szeszélyes áprilisi időjárás: komoly változást tartogat a következő 24 óra

Az előrejelzések szerint a legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 21 és 26 fok között valószínű, de az esernyőt sem szabad otthon hagyni.

Percek alatt fehér lett néhol a táj.
Heves zivatarok miatt Zala vármegyére másodfokú, narancs riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) szombat délután.
„Az északnyugatról délkelet felé gyorsan áthelyeződő cellákat helyenként 70-80 kilométer/órát meghaladó széllökés, döntően 1-2 centiméteres, egy-egy helyen 2 centiméternél nagyobb jég, valamint intenzív csapadékhullás kísérheti” – közölte az OMSZ hivatalos oldalán.
Az előrejelzés pontosnak bizonyult:
Az osztrák-magyar határnál, Alsóújlaknál pedig még súlyosabb volt a helyzet, a hirtelen lehulló jégeső miatt percek alatt tél lett a tavaszból, kifehérdett a táj. Erről több videó és fotó is felkerült az internetre.
Ezek közül egyet alább tekinthetnek meg:
Nyitókép: Kőszegi Időjárás Előrejelzés Facebok-oldala