Késes támadás történt Németországban, egy gyermek is életét vesztette (VIDEÓ)
A rendőrség egy afgán férfit tartóztatott le, akinek az indítékáról egyelőre nincsenek információk.
A megkérdezettek mindössze öt százalékának nyerte csak el a tetszését az ellenzék hozzáállása.
A válaszadók 95 százaléka elítéli, hogy a baloldal nem szavazta meg a parlamentben a Fidesz-KDNP békepárti határozati javaslatát, Az ellenzéki hozzáállás mindössze a válaszadók 5 százalékának tetszését nyerte el – ismertette a Magyar Nemzet az Optimusz Direkt Marketing Kft. felmérésének eredményét.
A Mediaworks megbízásából készített közvélemény-kutatásban a cég azt a kérdést tette fel: egyetértenek-e azzal, hogy a baloldal nem szavazta meg az Országgyűlésben a kormánypártok által benyújtott békepárti nyilatkozatot.
A március végén elfogadott indítvány – amelyet az orosz-ukrán háború kitörésének egyéves évfordulója kapcsán nyújtottak be a kormánypártok – mielőbbi békét sürget, és óva inti az államokat minden olyan lépéstől, amely a háború kiterjedésével fenyeget – idézte fel a lap.
A felmérést telefonos hívásokkal készítette el az Optimusz április 6-a és 18-a között. A cég közel félmillió embert hívott fel, közülük 81 ezren válaszoltak a kérdésre.
A Magyar Nemzet emlékeztetett arra, hogy a békepárti határozat kifejezi a magyar törvényhozás elkötelezettségét a béke mellett és felszólítja a nemzetközi közösség minden tagját, hogy a mielőbbi béke érdekében lépjenek fel, és kerüljék azokat a lépéseket, amelyek a háború kiterjedésével járnak.
A kormánypártok határozatjavaslata mindemellett elítéli Oroszország katonai agresszióját, és egyértelművé teszi, hogy elismerik Ukrajna jogát az önvédelemre. Ugyanakkor hangsúlyozzák, hogy
Az előterjesztés kitér arra is, hogy a Brüsszelben elfogadott gazdasági szankciók nem csillapították a háborút, az orosz gazdaságot sem kényszerítették térdre. Ezzel szemben óriási gazdasági károkat okoztak egész Európának. A kormánypárti képviselők szerint elfogadhatatlan, hogy Európa és benne Magyarország legyen a háború fő gazdasági teherviselője.
A háború gazdasági következményei mellett a határozat foglalkozik a humanitárius katasztrófával, a kárpátaljai magyarok helyzetével és a katonai veszélyekkel is. A Fidesz–KDNP felhívja a figyelmet arra, hogy a katonai konfliktus súlyosan érinti a kárpátaljai magyar közösséget. Végül világossá teszik, hogy hazánk a NATO és az Európai Unió elkötelezett tagja, és ebben a minőségében, szuverén államként Magyarország mindent meg fog tenni a béke előmozdítása érdekében – írta a lap.
Nyitókép: Földházi Árpád/Mandiner
***