Nyomatékosan emlékeztetünk arra, hogy a magyar forradalom és szabadságharc 1956-ban magára maradt.”
Az Amerikai Egyesült Államok és a Nyugat nem vállalta a magyar hazafiak katonai megsegítését, üres ígéretekkel lelkesítette a barikádokon vérüket ontó forradalmárokat, szabadságharcosokat – idézték fel a történteket.
Hozzátették, „az Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövetségének plakátkampánya a háborús uszítást szolgálja és súlyosan sérti Magyarország szuverenitását, mert a belügyeinkbe való beavatkozást jelenti”.