Bivalyerőstől a verhetőig – kit tud legyőzni Marco Rossi válogatottja a csúcson maradásért?
Ön szerint ki lenne a legjobb ellenfél a magyar labdarúgó-válogatottnak? Szavazzon!
Odaszólt az ellenzéknek az osztrák lap.
Akár Törökország, akár Izrael, akár Magyarország – a hatalmon lévő erős ember közös elutasítása nem elég választási érvként. Ésszerű, hogy több ellenzéki párt összefogjon, hogy legyen esélyük a győzelemre – jelent meg a Der Standardon Jan-Werner Müller kommentárja. A szerző szerint ez azonban korántsem lenne garancia a sikerre, mert azt is meg kellene mutatni, hogy pontosan mi ment rosszul, és hogyan nézhetne ki egy másfajta jövő.
és joggal feltételezhető, hogy újraválasztásuk esetén folytatni fogják szabotázsmunkájukat.
Jan-Werner Müller úgy véli, hogy Orbán Viktor például a tisztességtelen választások utáni első heteket, amikor az ellenzék és a civil társadalom még teljesen demoralizált volt, arra használta fel, hogy vitatott intézkedéseket vigyen keresztül, és
Budapesten közvetlenül a 2014-es választások után állították fel a német megszállás áldozatainak hazug emlékművét, amely tisztára mossa Magyarországot a holokausztban való bármilyen bűnrészességtől.
Ez a „kárenyhítési” cél ésszerű, ugyanakkor azt is jelenti, hogy a politikában minden az erős ember körül forog. A populisták pontosan ezt akarják.Zseniálisan tudják a polarizációt és a személyeskedést a saját előnyükre használni: „Mindenki ellenem van, az egyetlen politikus, aki valóban képviseli az embereket”.
***
***
Nyitókép: Facebook