Hatvani Csabával kölcsönszerződést kötött, s jelzálogjogot jegyeztetett be az ingatlanára,
amikor pedig elindult a végrehajtás az elítélt szocialista elnökkel szemben – kitűzték a házat árverezésre –, be akart kapcsolódni az eljárásba.
Perek kezdődtek az ügyben, végül a bíróság kimondta, hogy Bálint fedezetelvonó szerződést kötött Hatvanival, így 14 millió forinttal meg akarta károsítani az önkormányzatot. Soproniéknak ezek után nem maradt más választásuk, mint hogy megszakítsák az együttműködést Bálinttal, ezért leváltották minden tisztségéből, s felszólították, hogy mondjon le a mandátumáról. Bálint erre nem volt hajlandó, s bár a pártjából kilépett, az MSZP-frakcióból nem. A két szocialista képviselőtársa sem határolódott el tőle, nem zárták ki a képviselő-csoportból, aminek meg is lett a következménye, a legutóbbi képviselő-testületi ülésen a koalíció többi tagja mindkettejüket visszahívta a tanácsnoki pozíciójából.