az elkövetéskori értéke 132 millió forint volt, de a kamatokkal akkorra már több mint a duplájára nőtt az összeg.
Fellebbezés után – az ügyész valamennyi vádlott esetében végrehajtandó szabadságvesztés és közügyektől eltiltás miatt, míg a védők felmentés érdekében jelentettek be jogorvoslati kérelmet –.a Fővárosi Ítélőtáblára került az ügy, amely enyhített a cselekmény megítélésén, hanyag kezelésben állapította meg a bűnösségüket (ez alapvetően abban különbözik a hűtlen kezeléstől, hogy míg az utóbbit szándékosan, előbbi gondatlanságból lehet elkövetni.), s a legtöbben megrovást kaptak, csupán Fürst György esetében maradt a felfüggesztett börtön, de törölték a pénzbüntetést. A vagyoni hátrány összegét pedig 123 millió forintra mérsékelte.
Ám az akták felkerültek a Kúriára, miután több elítélt rendkívüli jogorvoslattal élt, remélve, hogy felmentik őket. De éppen az ellenkezője történt, a legfelsőbb bírói fórum elutasította a felülvizsgálati kérelmüket, és mellesleg kimondta, hogy hűtlen kezelést követnek el azok a képviselők, akik versenyeztetés nélkül, áron alul adnak el önkormányzati tulajdonú ingatlanokat, de ez az ítéletet nem változtatta meg, mert az ügyészségtől nem érkezett ilyen indítvány.