Arra a felvetésre, hogy a DK-t olyan vádak is érik, hogy a színfalak mögött a Fidesszel kollaborál, Dobrev azt mondta: ha ezek perképesen fogalmazódnak meg, akkor rágalmazás miatt perelni fognak, mert ők a Fidesz legkérlelhetetlenebb ellenfelei, és soha nem boltoltak a kormánypárttal.
Dobrev azt a vádat is visszautasította, hogy ne adna interjút a sajtónak. Elmondta: kollégáit megkérte, hogy állítsanak össze egy statisztikát arról, hogy havi bontásban hányszor nyilatkozik ő, vagy bármelyik árnyékkormány-tag, és ebből kiderül: az ellenzéki pártok közül messze a DK-sok állnak a legtöbbet a nyilvánosság rendelkezésére.
Ezután kritikával illette a „független” sajtót, mely szerinte „nem elég fogékony” pártja szakpolitikai javaslataira.