Beszéljünk hazánk mai napon történt és sokáig ünnepelt, úgynevezett fölszabadításáról

Április negyedike egy hazug, soha nem létezett ünnep mementója.

Egy jeladóval rendelkező Svájcból indult farkas érkezett Magyarországra. Légvonalban több mint 700 kilométert vándorolt.
A Svájci farkas csoport a Facebook-oldalán osztott meg egy térképet, amin egy szürke farkas nyomvonala látható, ahogy Svájcból Magyarországra kolbászolt. Mint írták,
a felső-Szörényi Sztagias falkából származó M237-es farkas mostanra egészen Budapest határáig vándorolt Magyarországon!”
A 2021-es születésű hím még tavaly tavasszal fogott bele a nem mindennapi kolbászolásába: „Természetes, hogy a fiatal farkasok elhagyják a falkájukat, és területet keresnek maguknak, mielőtt elérik az ivarérettséget, ami általában 22 hónapos korban köszönt be” – írták, majd hozzátették, nagyon ritkának számít az, hogy egy példány útját ennyire részletesen lehet dokumentálni. „Az M237 [ez a farkas hivatalos sorszáma] szerencsés eset – nem csak azért, mert elkerülték, hanem azért is, hogy eddig sikerült sértetlenül vándorolnia, hiszen számtalan országúton és folyón kellett átkelnie. A megtett táv légvonalban mérve már 700 km felett van, de a valóságban ez sokkal több. Ahogyan ugyanis a térkép is mutatja, nem csak egyenesen sétált: Bécstől északra, a Duna mentén (vagy autópálya mellett, illetve a környéken), hogy aztán visszafordulva, sok kilométert megtéve végül átlépje a magyar határt a Fertő-tónál” – szögezték le.
„Az M237 vándorlása még nem rekord, de már most az egyik legtávolabbi mért vándorlásnak számít. Kíváncsian várjuk, hogy hová fog még eljutni” – írták a posztjuk végén.
A Metropol beszámolója szerint, egy Facebook-csoportban figyelmezették a vértesi túrázókat: „Egy jeladós svájci szürke farkas érkezett meg a Vértes közelébe. A vadászatra jogosultak fokozott elővigyázatossággal járjanak el, ha pl. aranysakálra vagy kóbor kutyára helyezik a szálkeresztet” – írták a csoportban. Hozzátették, „a szürke farkas hazánkban fokozottan védett állat (természetvédelmi értéke 250 000 Ft), elejtése, elpusztítása bűncselekménynek számít. A svájci és osztrák kollégák pontosan követik a fiatal kan farkas kóborlását”.
Nyitókép: Illusztráció.
Forrás: Pixabay.