„Bahmutnál tovább halad az a két-három hónapja kezdődő felőrlő hadművelet, amelynek eredménye most már egyértelműen látszik, a legfrisseb fejlemény az, hogy Bahmut északi részén található várost is elfogalták a wagneresek, tehát abból az irányból is elvágják a várost” – jelentette ki az Ultrahang vasárnap esti műsorában Stier Gábor.
A szakértő hozzátette: nagyon benne vannak a sűrűjében a harcoló felek, intenzív összecsapásokról érkeznek jelentések. Bahmut elestéről azt mondta: a város orosz kézre kerülése felgyorsulhat, pár hét alatt eleshet majd.