„Vissza kell adnunk a jobboldal becsületét; jobboldalinak lenni ne oroszimádat és nyegléskedés legyen, hanem európai, polgári világszemlélet, ahogyan Antall József idején” – mondta Gyöngyösi Márton, aki 2014-ben még eléggé másképpen viszonyult az oroszokhoz.
Pongrátz Gergely vs. Jobbik
Gyöngyösi Márton beszédében szájára vette Pongrátz Gergelyt is, mint mondta,„a mi politikai közösségünk tőle kapta az 56-os lyukas zászlót örökségként”. „Az egykori KISZ-es, majd liberális, mára álnemzetivé vedlett kommunisták oldalára Gergely bácsi sosem állt volna, ő sosem adta volna a nevét egy oroszbarát elnyomó hatalomhoz” – fogalmazott a Jobbik elnöke.