„Sarokba szorított patkányok!” – így fakadt ki az ukrán újoncokra egy toborzó
Nem egyszerű a vágóhídra küldeni embereket – erről beszélt Artem, a toborzótiszt a The Telegraph című lapnak, aki pontosan tudja, mennyire gyűlölik az emberek.
A februrár 18-i évértékelő beszéd kijelöli az elkövetkezendő időszak fő témáit – fogalmazott Deák Dániel.
Deák Dániel közösségi oldalán arról írt, hogy Orbán Viktor 1999-ben tartotta első évértékelő beszédét, mely műfajt ő honosított meg Magyarországon. „Ezek az országértékelőnek is nevezett beszédek kiemelt szerepet játszanak abban, hogy olyan politikussá vált a magyar közéletben, akinek sikerül a napi aktuálpolitikai viták szintje fölött álló, nagyobb távlatokon átívelő gondolatokat megfogalmaznia” – hangsúlyozta a XXI. Század Intézet vezető elemzője.
Deák arra is emlékeztetett, hogy „a baloldalon a korábbi kritikáik ellenére végül lemásolták az évértékelő műfaját”. Ugyanakkor az ellenzéki politikusok
„sokkal inkább az aktuálpolitikai csatározások színtereként tekintenek rá.”
„Mondanivalójuk általában rövid életű, most hétvégén például a DK és a Momentum dominanciaharcáról fognak majd szólni az ellenzéki évértékelők” – mutatott rá az elemző.
Orbán Viktor február 18-i beszédének fókuszában várhatóan az orosz-ukrán háború kapcsán képviselt magyar álláspont, a szankciók elleni további küzdelem és a gazdasági válságra adott kormányzati válaszok lesznek. Egy biztos: kijelöli az elkövetkezendő időszak fő témáit, egyben beindítja az idei politikai szezont már a tavaszi parlamenti ülésszak kezdete előtt – hangsúlyozta Deák Dániel.
A vonatkozó bejegyzést alább olvashatják:
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher