Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
A befektetés, melyben mindkét fél 50-50%-os részesedéssel bír majd, mindkét részalap esetében eléri a 10 millió amerikai dollárt.
Kazah-magyar tőkealap indul a gazdasági együttműködés felpörgetésére. A vezető magyar tőkealapkezelő Széchenyi Alapok és a kazah-szingapúri kockázatitőke-befektető Steppe Capital Pte. Ltd. egyetértési nyilatkozatot írt alá közös, kazah-magyar kockázati tőkealap létrehozásáról a Kazah-Magyar Kormányközi Bizottság mai ülésén.
A befektetés, melyben mindkét fél 50-50%-os részesedéssel bír majd, mindkét részalap esetében eléri a 10 millió amerikai dollárt. Az alapkezelést teljes egészében a Széchenyi Alapok végzi, a nemzetközi szintéren is erősítve magyar pénzügyi jelenlétet.
A deklarált cél, hogy ezeknek az alapoknak köszönhetően a – mindkét gazdaság számára kiemelten fontos – technológia, energetika, mezőgazdaság, valamint az élettudományok terén vonzó befektetési és társbefektetési lehetőségek kiaknázásával egyszerre teremtsenek maximális nyereséget tulajdonosaik számára és segítsék elő országaink gazdaságának fejlődését.
A stratégiának megfelelően az innovatív startupoktól a feltörekvő KKV-kon át az érettebb, növekedni képes vállalatokig a kazah és a magyar gazdaságba integrálódó cégek széles körébe befektetve teremtenek szinergiákat a közép-ázsiai és közép-európai piacok között a következő 8 évben.
Az alap befektetett összegének akár 50%-át Kazahsztánban, magas növekedésű, kazah kötődésű vállalatokba tervezik befektetni.
Jobbágy Dénes, a Széchenyi Alapkezelő Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta: „Befektetési csapataink szakértelmére, meglévő kapcsolatainkra és az Óbudai Egyetem révén bevont tudományos hátterünkre építve célunk, hogy közösen új szintre emeljük a kazah és a magyar üzleti együttműködést”.
Erikzhan Issengaliyev, a Steppe Capital Pte. befektetési igazgatója. Ltd. hozzátette: „Magas elvárásokkal hozzuk létre ezt a közös vállalatot a Széchenyi Alapokkal, mert hiszünk abban, hogy ezzel nem csak tulajdonosaink hozamát maximalizáljuk, hanem a vonzó befektetési és társbefektetési lehetőségek kiaknázásával elősegítjük országaink gazdaságának növekedését”.
A közös kazah-magyar tőkealap a tervek szerint még az idei első félévben megkezdi működését.
Nyitókép: Széchenyi Alapok Facebook-oldala